Online Mistrovství Evropy IFBB – zajímá to někoho z vás?

Online Mistrovství Evropy IFBB – zajímá to někoho z vás?

Na rozjezd kulturistické sezóny si budeme ještě muset chvilku počkat, jak jsem psal v článku “Zabili nám kulturistiku, aneb kdy konečně uvidíme nějaké závody?
V posledních týdnech jsem však zaregistroval jakési online soutěže. Vyjádření závodníků i fanoušků k podobným akcím na sociálních sítích se plně shodovaly s mým názorem. Jde o pouhou snahu vytáhnout za závodníků další peníze, která však bude marná, jelikož se skoro nikdo nezúčastní. Závodníky rozhodně nelze hodnotit na základě jejich videozáznamů nebo fotek, pokud má jít o soutěž nějaké oficiální asociace. To je opravdu jen ve stručnosti a při vší slušnosti můj názor na podobná klání. Reakce opravdu dobrých závodníků a osobností byly často mnohem ostřejší. Plno z nich má už dost toho, kam se v posledních letech ubírá tento průmysl.
K dnešnímu dni už máme zcela jasnou představu o tom, jak to chodí a jak to vypadá na takové internetové online soutěži. Znovu se pokusím být stručný jak to jde a zachovat slušný projev. Napadá mě dokonce jedno slovo, které to charakterizuje dostatečně a tím začnu. Blbost.

2020 IFBB e-Mistrovství Evropy

Online mistrovství Evropy mají celkem jednoduchý průběh, který si můžete prohlédnout na přiloženém videozáznamu. Jak to twdy všechno vypadá?
Závodníci se museli přihlásit, respektive se do 5.6. 2020 zaregistrovat a zaplatit registrační poplatek 50 €.
Podle své kategorie pak musel každý zaslat své materiály na základě kterých budou hodnoceni. Kulturisti zasílali 1 fotku v čelním postoji, video s povinnými pózami a 60s video volné sestavy doplněné o hudbu. Bikini fitnessy zasílaly 1 fotku v čelním postoji, video s čtvrtobraty a 30s video I-walku.
Mezinárodní rozhodčí IFBB poté ze svých domovů hodnotí závodníky na přiložených materiálech. V případě kategorie bikini fitness masters jsme měli možnost sledovat závodnice často úplně z formy. Byly ve videu představeny každá jedna po jedné fotografií čelního postoje a a informací o tom, odkud jsou.
Jak se dalo očekávat, fotografie závodnic se značně lišily osvětlením, kvalitou fotografie i jejím pozadím.
Po online představení závodnic následovalo online porovnání formou čtvrtobratů, kde vedle sebe stály závodnice srovnány podle startovních čísel.
Následně rozhodčí neveřejně vybrali 5 nejlepších z 10 bikinek, které následující den nastoupí online finále.
Závodníci “bojují” o prize money. 250 euro za první místo, 150 euro za druhé místo a 100 euro za místo třetí.

Myslíte si, že se najde někdo, kdo se bude pyšně prezentovat titulem první online mistr Evropy?