OSLADIL a BEDNÁŘ budou mít v Chicagu 22 soupeřů!

O víkendu nás čeká jedna z největších kulturistických soutěží v roce – 2019 Chicago Pro. Na sever USA se k Michiganskému jezeru sjedou závodníci všech kategorií IFBB PRO ligy. V Chicagu by mělo nastoupit přes 200 profíků a kulturistů kategorie Open málo rozhodně nebude. Přihlášeno je 24 závodníků a mezi nimi i dva Češi. Lukáš Osladil a Slavoj Bednář. Soutěžit se bude o prize money (10,4,3,2 a 1 tisíc dolarů pro Top 5), respekt, prestiž, ale také hlavně a především o kvalifikaci na Olympii. Ať už tu přímou, kterou zajišťuje vítězství, nebo nepřímou na body, které mohou profesionálové Open sbírat po Chicagu ještě ve Vancouveru, v Portugalsku a v Tampě.

Lukáš Osladil

Lukáš je stabilním účastníkem Olympie, díky čemuž o něm bez problému můžeme tvrdit, že je tím nejlepším českým kulturistou. Lukášovi kvality jsou zcela zřejmé už na první pohled.
Světová připravenost, které se i mezi profíky 98% závodníků nikdy nepřiblíží.
S připraveností související kvalita, tvrdost, separace svalových partií a detaily, kterými se může pochlubit málokdo.
Jedinečnost – ať už jde o prezentaci, která se zcela odlišuje od té, jakou zařazují soupeři, nebo o tvary a celkový dojem jeho postavy.
Konzistentnost. Lukáš se na sebe může spolehnout. Formu má totiž naprosto vždy a rozhodčí to musí brát v potaz.
Progress. Český kulturista se stabilně zlepšuje celou svou kariéru. Trénuje již 30 let. Závodí od roku 1996. Profíkem je pak posledních 8 let. Každý rok se Lukáš prezentuje v lepším světle a to je velmi důležité.
V Chicagu bude tím papírově největším favoritem. Je nejvýše postaveným závodníkem z loňské Olympie, který bude u Michiganského jezera závodit. Jeho největším soupeřem by měl být Charles Griffem, který je po operaci kýly. Lukáš jej na Olympii porazil o bod.

Slavoj Bednář

Slavoje čeká po 7 dnech od závodu ve Watfordu další start mezi profíky. Dočkal se IFBB Pro karty, a tak si ji taky náležitě užije. Chicago je pro něj velkou výzvou, doufejme, že dostane šanci zabojovat o co nejlepší umístění. Šanci, kterou mu rozhodčí v Anglii nedopřáli.
Na co reálně může pomýšlet? Závodníků je v tuto chvíli přihlášeno 24. 7 z nich má pak zkušenosti z Olympie. V IFBB Pro se hodnotí prvních 15. Myslím si, že úspěchem by na jeho první soutěži za „velkou louží“ určitě bylo umístění v Top 15. Reálný je pak boj o Top 10. Očekávám, že uvidíme Slavoje ve vyvolávání s Manuelem Romerem, Sergeyem Kulaevem nebo Eddiem Bracamontesem.

Favorité

Kromě zmíněných top favoritů, Lukáše Osladila a Charlese Griffena, musíme počítat také s těmito jmény. Samson Dauda, Sibusiso Kotelo, An Nguyen, Essa Obaid, Josh Wade, Justin Rodriguez. Mezi nimi nalezneme krásné estéty (Kotelo, Dauda, Nguyen) i závodníky se schopností být opravdu tvrdý (Wade a Obaid). Čeká nás zajímavá soutěž, která rozhodně nabídne překvapení. První dva callouty budou našlapané a já doufám, že se v nich objeví oba čeští profesionálové.

Startovní listina

2019 Chicago Pro