Osladil bojuje o 5-8. místo, bude Choopan Mr. Olympia?

Mr. Olympia 2019

Semifinále soutěže Mr. Olympia 2019 je za námi. Po úvodní prezentaci závodníků individuálně přišla řada na porovnání a následně i vyvolávání. Zcela jasně se nám ukázala Top 4, podle rozhodčích, která bojuje o titul. Pro nás je skvělé, že mezi 5-8. místem se v semifinále pohyboval náš LUKÁŠ OSLADIL. Jaký byl průběh semifinále?

William Bonac – vypadá fantasticky. Plastický. Plný. Není však 100%, takže možná.o malinko horší, než v březnu na AC. Užší pas? Možná. Dozajista bude v Top 4.

Maxx Charles – forma, která není hodna Olympii. Záda i stehna postrádají separaci

Hadi Choopan – wow! Obrovský, tvrdý, detaily všude. Šířka jako 192cm vysoký závodník. Ve Vancouveru byl sušší. Má kvality, které nikdo jiný nemá. Zatím můj favorit

Lukáš Osladil – Solidní forma, viděl jsem ho lepšího. I tak bude jedním z nejlépe připravených, kór v zadních pózách. Zezadu výborný. Uvidíme, jak bude vypadat vedle soupeřů.

Shaaban – vypadá jak kulturista do 212 liber

Dexter Jackson – wow, obdobná forma jako v Tampě. Břicho pod kontrolou. Levá strana menší, atrofovaná. Zezadu neskutečný. Top 6 by vyjít mělo, ale Top 3 pouze v případě, že ostatní budou z formy.

Steve Kuclo – starý neslaný nemastný Kuclo. Skvělá barva. Pas širší. Solidní forma bez hluboce separovaných svalů – stehna, záda, ruxe. Zezadu z formy. Bez hamstringů. Rozhodčí ho ale i tak obdarují

Luke Sandoe – dobrá barva. 90% forma. Lepší forma než Kuclo. Měl by být okolo 8. místa. Drží dost vody, zítra může vypadat úplně jinak. Dnes to bude o tom kontrolovat škody.

Patrick Moore – nejužší pas na stagi, wow. Skvělá forma. Neskutečná stavba. Nohy šílené! Větší než v Californii wow! Bude bojovat o první callout. Separace všude, KRÁSA. Pro mě bude dozajista nejpříjemnějším překvapením soutěže

Cedric McMillan – krásný, hezky stavěný, s každou další pózou je tvrdší. Na konci semifinále bude dobrý, bude bojovat o Top 10

Jon Delarosa – je dobrý, ale ne lepší než v Portoriku. Zezadu bez kvality

Juan Morel – úzký pas, dobrá forma ale bez separace. Břicho vypadá nejlépe uvolněné. Plochý. Pěkné břicho stehna, záda vysušená, stehna bez hluboké separace.

Brandon Curry – favorit před Olympií. Velký, plný, kulatý. Horší forma než v Columbusu. Nedrží břicho. Šílený biceps zezadu. Hadi se mi líbí víc, ale jakmile bude Brandon vedle něj, tak to bude něco jiné. Je blízko!

Akim Williams – obrovitý. Ve formě zepředu, ošklivé břicho. Pruhy všude. Crazy biceps zezadu. Brutální zádové pózy, ale kůže není tenká. Masivní most muscular

Roelly Winklaar – plný, avšak znovu ne ve formě. Postrádá separaci. Je obrovitý a to ho dostane do top 6, ale ve srovnání s Bonac Hadi a Curry nic moc.

Vyvolávání

Po úvodní představení borců následovala porovnávání podle startovních čísel po 4 závodnících. Nejvíc mě v souboji s Sandoe, McMillan a Delarosa americký nováček. Vedle soupeřů vypadal jak kulturista z 90. let. Pózoval líp a byl mnohem připravenější. To ostatní vedle něj vypadali jak nováčci. Co však nabídla vyvolávání?

1. callout
Curry, Bonac, Choopan, Winklaar, Jackson a Kuclo
Kuclo tam nemá co dělat. Ani v Top 10. Bonac vyhrává objemy, ale vedle Hadiho a Curryho nemá separaci. Curry, Bonac a Choopan jasně lepší, než další trojka. Každý má to svoje, ale Curryho objemy výrazně ční nad těmi, kterými disponují Íránec a Nizozemec.

2. callout
Sandoe, McMillan, Osladil a Williams. Tady měl být Moore na 100%. Lukáš bojuje o top 10! Nikdo mě tu nezaujal. Lukáš ničí soupeře v bicepsu zezadu. Tady je lepší než Cedric. Borci pózují zle. Lukáš se dostává do středu, dobré znamení. Lukáš díky ostatním pózujícím zle nevypadá ve svých horších pózách špatně. Bude to klíč k úspěchu?

3. callout
Moore, Delarosa, Morel, Charles, Lockett, Shabaan. Moore je o hodně lepší, než soupeři. Ostatní neslaní nemastní. Moore je lepší než všichni z druhého vyvolávání. Neschopnost rozhodčích, protože v porovnání byl s Lukem i Cedricem. Jsem velmi zklamán.

4. callout
Osladil, Kuclo, Williams a Jackson bojují o 5-8. místo! Fandíme Lukášovi. Lukášův hrudník z boku je úplný opak toho, co tam NEukazují Williams a Kuclo. Zezadu Lukáš i Dexter výrazně lepší, než soupeři. Kuclo a Williams jsou velcí, ale to je vše. Bude to na Lukáše stačit? Já bych před ním měl Dextera, ale i Moora. Avšak to by i tak stačilo na 7. místo.

5. callout
Bonac, Curry, Winklaar a Choopan. Naše top 4. Wow, Hadi to dokázal! Roelly znovu kombinace zlé formy a hrozného pózování. Curry je výborný, sráží ho jen separace a kvalita. Bonac horší stehna, málo oleje ale jinak výborný. U Hadiho mi chybí jeho proslavená forma, avšak i tak ho mám na 3. místě. Jsem samozřejmě extrémně kritický, protože ten zbytek je u těchto borců fenomenální. Top 3 borci vyjma Roellyho vypadají výborně. Avšak nezdá se mi to jako boj o 15. Mr. Olympia. Cítím se jako při sledování Arnold Classic.