Patrick Moore 4 týdny před AC 2020

Pokud bychom – vzhledem k událostem loňského roku na soutěžních podiích – chtěli v IFBB Professional League označit kulturistu s netušeným potenciálem, byl by jím zajisté Patrick Moore. Mladý Texasan získal profesionální licenci prvenstvím v supertěžké váhové kategorii na NPC USA Championships 2017 a po méně výrazném roku 2018 to loni rozbalil na plno, když zvítězil na California Pro a získal přímou kvalifikaci na Mr. Olympia 2019. V Las Vegas pak posléze obsadil 10. místo, nicméně zaujal kvalitní připraveností a zejména mimořádně líbivou tělesnou stavbou podpořenou výrazným poměrem širokých ramen a úzkého pasu.

Při výšce 183 cm a váze kolem 110 kg patří Moore k těm nejestetičtějším špičkovým borcům současnosti a v tomto ohledu jej možno klidně přiradit po bok Cedrica McMillana nebo Shawna Rhodena. Kvůli svým perfektním liniím pak bývá mnohdy přirovnáván také k takovým legendám, jako jsou Lee Haney nebo mladý Ronnie Coleman. Ty by Moore v budoucnu také rád následoval na nejvyšší příčky Olympie; ostatně nikterak se netají tím, že by se v budoucnu rád stabilně umísťoval v TOP 5 s případným útokem na titul samotný.

Zda se mu to povede, ukáže až budoucnost, ovšem jeho vyhlídky budeme moci posoudit již 7. března na Arnold Classic, kam Moore cílí svou nynější přípravu.

Vzhledem k fotkám, které vznikly v těchto dnech (a dle Moora budou až do Arnold Classic také poslední, co od něj uvidíme), by se v Columbusu mohl postarat o hodně příjemné překvapení.