Pavel Beran: příprava na Vancouver Pro 2021 (I.)

Patří k nejperspektivnějším českým kulturistům dneška. Rodák z Plzně Pavel Beran (roč. 1993) získal profesionální licenci v roce 2016, kdy ve věku 23 let na EVLS Prague v soutěžích amatérů ovládl nejen zápolení juniorů, ale také kategorii mužů nad 100 kg, aby posléze vybojoval i absolutní prvenství. Stal se tak nejmladším příslušníkem IFBB Professional League v historii české kulturistiky.

Pavel Beran na EVLS Prague Amateur 2016, kde jako junior vybojoval absolutní prvenství v kulturistice mužů a získal tak licenci IFBB Professional League (foto Zdeněk Dryák).

Profesionální premiéru absolvoval Pavel Beran v roce 2018 také na EVLS Prague. V tuhé konkurenci stabilních účastníků Mr. Olympia obsadil vynikající 4. příčku, když se před něj dostali pouze monstrózní vítěz Roelly Winklaar, Nathan De Asha a jeho krajan Lukáš Osladil. Po impozantním vstupu do světa velké kulturistiky si Pavel dopřál pauzu, aby nabral další svalovou hmotu a také ji náležitě zpracoval. Původně se zahrával s myšlenkou závodit v roce 2020, nicméně vzhledem k situaci koronavirové pandemie své plány v tomto ohledu přesunul až na červenec 2021, kdy by chtěl startovat na kanadské IFBB Vancouver Pro.

Právě příprava na tuto soutěž je rovněž předmětem následující video série, z které Pavel Beran plánuje postupně vydat 10 dílů. První část seriálu vám nyní nabízíme. Zachytává urostlého Pavla (183 cm, 126 kg) během tréninku hrudníku a paží.