PETER KOVÁČ novým IFBB PROfesionálem! Porazil Trnku

PETER KOVÁČ

Jméno Peter Kováč jsem poprvé jako fanoušek zaregistroval v roce 2012. Sledoval jsem, pro mě legendární, video seriál na Youtube „Na treningu s Petrom KOVACOM“. V tomto seriálu se Igor Kopček hned několikrát zastavil u Petra, aby jej natočil na tréninku v posilovné, které je s trochou nadsázky československou verzí Metroflex Gym Arlington, ve které se zrodila jména, jako Ronnie Coleman, Branch Warren, nebo Johnnie Jackson.
Snad se Peter neurazí, ale on je pro mě slovenským Branchem Warrenem. Dříčem, který miluje silové tréninky, během kterých prostě drtí jednotlivé partie s jasným cílem být lepším kulturistou. A to klidně v posilovně, která na dnešní dobu nesplňuje ani ta základní kritéria, podle kterých si mladí vybírají, kde budou trénovat. V mých očích však posilovna, ve které Peter na těchto videích (podívejte se na ně zde) trénoval, byla přesně tou svatyní, ve které bych si i já rád zatrénoval.
Dalším velkým momentem byl tréninkový kemp v Thajsku, který Peter absolvoval spolu s Marianem Čambalem, který tam tehdy jel nabírat svaly do profi ligy. Zážitky Petera a Mariana z tohoto produktivního výletu, kdy si připravili takový svůj kuwaitský Oxygen Gym režim, si pamatuji dodnes.

Nejlepší amatér na Slovensku

Peter Kováč má za sebou obdobnou cestu, jakou volili ti nejlepší kulturisté ze Slovenska posledních let s vyjímkou Michala Križánka (ten totiž nezávodí ještě ani tři roky). A není divu, vždyť mohl úspěchy Jara Horvátha, Mariana Čambala, Tomáše Tabačiara, Rasťa Solára i Štefana Havlíka sledovat z bezprostřední blízkosti. Peter je bronzovým medailistou z Mistrovství Evropy 2014 a vicemistrem světa pro rok 2015! Svého medailového úspěchu na MS dokonce dosáhl jako nováček, což se do té doby ze Slováků povedlo pouze Jaro Horváthovi.
Po rozdělení federací se Peter soustředil na soutěžní starty v NPC a jejích amatérských IFBB PRO kvalifikátorech, kde byl pokaždé velmi blízko zisku IFBB PRO karty. Na závodech 2018 Fitaparade Classic Hungary a 2018 EVLS Prague Showdown zvítězil v kategorii, avšak profi licenci zaručující absolutka mu vždy utekla. Peter byl v mých očích v posledních letech, po přestupu Čambala a Tabačiara do profi, tím nejlepším amatérským kulturistou na Slovensku.

Porazil Vojtu Trnku a je profík

K oficiálním výsledkovým listinám z Czech Virus Open Cup 2019 (letošní náhrada EVLS?) bude hodně těžké se dopracovat. Podstatných je ale i tak jen několik informací.
Peter se stal absolutním šampionem, čímž si zajistil statut IFBB PROfesionála.
Peter ve své kategorii porazil velkou naději české kulturistiky, Vojtu Trnku. Taktéž narazil na Antonína Hodana.
Peter si konečně vybojoval to, o co tolik stál. Svou kvalitou, brutálně spracovanou hmotou a vynikající přípraveností je profíkem už nějakou dobu, a proto jsem moc rád, že se mu to dnes podařilo. Gratulace, Petře!

Peter Kováč s Marianem Čambalem a přáteli