PETR BÍLEK: Rodina je pro mě na prvním místě

Petře, představ se prosím na úvod čtenářům Muscle&Fitness CZ/SK.

Ahoj, předem zdravím všechny fanoušky MUSCLE &FITNESS CZ SK a předem děkuji za rozhovor. Jsem závodník v kategorii Mens Physique. Závodím od roku 2016, jsem mistr České republiky z roku 2017 a profesionální závodník v IFBB ELITE PRO.

Jaký byl tvůj rok 2018? Jak jej hodnotíš po všech stránkách?

Rok 2018 a hlavně teda jaro 2018 se mi povedlo splnit si svůj sen a vyhrát svou kategorii na Diamond Cupu na Maltě i absolutně a tím získat Elite pro card a možnost závodit v IFBB Elite Pro. Týden na to jsem si tuhle možnost vyzkoušel na Slovensku na Elite Pro Slovakia a obsadil 5. místo. Chtěl jsem závodit i na podzim, bohužel jsem musel přípravu v její polovině přerušit. Nicméně myslím, že se mi díky tomu podařilo zapracovat na svých slabinách a zlepšit zaostávající partie, především ramena a hloubku a spodní část zad. Zaměřil jsem se spíš na detaily a věřím, že v dubnu budu zase o kus lepší než minulou sezonu.

Co plánuješ do roku 2019?

Na jaro mám v plánu závodit na IFBB ELITE PRO NAFPLIO v Řecku a o týden později v Rivesaltes ve Francii. Pokud by se zadařilo, nevylučuju možnost dalších závodů. Ale to ukáže až duben. Podzim je ještě daleko, takže zatím moc neplánuji, i když bych závodil rád, ale tak trochu je to otázka i financí. Mám už svou rodinu a ta je u mě na prvním místě . Pokud by se našel nějaký sponzor, rozhodně se nebráním a mám jejich plnou podporu, která je pro mě moc důležitá. Dále se chci ještě více věnovat svým závodníkům a i je posunout na za svým snem a třeba bojovat o příčky nejvyšší.

Proč sis vybral IFBB Elite Pro divizi na místo IFBB Pro ligy? V čem ti je bližší?

IFBB Elite pro divizi jsem si vybral hlavně protože se nabízí více soutěží tady po Evropě, což je pro mě rozhodně finančně dostupnější a tím i větší možnost si zazávodit, i když závody beru vždy jako metu, kdy své tělo zase někde posunu a vyzkouším si na sobě třeba nové postupy, mám rád tu atmosféru a svým způsobem mě tohle naplňuje a baví.

Kategorie men’s physique v posledních letech hodně roste ať už v ČR, tak i na Slovensku. Co bys poradil klukům, kteří mají ambici v tomto sportu něčeho dosáhnout.

Ať hlavně nikde nespěchají. Mám pocit,že se teď všichni snaží všechno příliš brzy urychlovat. Tenhle sport je a vždy byl o tvrdé práci, nejen v posilovně, ale taky mimo ni. Pokud se vám nepodaří hned uspět, nestěžujte si, nevymlouvejte se na rozhodčí (i když někdy zůstává rozum stát) a makejte dál a když na to máte, tak to přijde. Buďte prostě příště sami ještě lepší jako jste byli minule.

Hodně českých kluků závodících ve tvé kategorii mění pro rok 2019 svou image. Vlasy, účet, delší řasy… plánuješ v něčem změnu i ty?

Tak vlasy mi zatím neřídnou jako Patrikovi :), takže si je ještě ponechám a řasy ? To si někdo nechal i prodloužit řasy ? Ne, já rozhodně nepatřím mezi nějak přehnaně pečující muže. Takže opravdu nic výrazného se svou image neplánuji. Vlasy trochu prohrábnu a jdu, toť vše.

Co bys vzkázal, nebo popřál, našim čtenářům do roku 2019?

Popřál bych jim hlavně hodně zdraví, protože to ostatní už přijde pokud budeme opravdu chtít a podnikneme k tomu potřebné kroky. Mějte své sny, své cíle, makejte,ale při tom pořád žijte.

 

Petr Bílek, Foto: Eastlabs

Petr Bílek

Petr Bílek