PETR ŠIDLO: Je to bulls**t, končím v ELITE PRO!

Petr Šidlo a jeho vyjádření na Instagram stories k Nordic Pro 2019

“Po pár dnech tu pro vás mám vyjádření k mému umístění ve Finsku (na Nordic Pro 2019), které bylo bodově jednoznačně poslední.
To mi nedalo, a proto jsem si zašel za rozhodčími, abych zjistil, co bylo špatně. Nezdálo se mi mé umístění vzhledem k tomu, že předemnou skončil závodník s gynekomastií (Spely Laventure) a před ním byl další kulturista s vyvaleným břichem (Mattia Vecchi). Tohle mi do pravidel Elite Pro zcela nezapadalo. Šel jsem se tedy zeptat, co se stalo. Čekal jsem, že šlo o něco, co bylo vidět a nelíbilo se jim to na mě. Odpověď mě v tomto případě šokovala.
Na Maltě (IFBB Elite Pro Malta 2019) mi bylo řečeno, že hlavní je forma. Že musím přijít ve formě. Že mám sice plné svaly, ale to nestačí. Tuto kritiku jsem bral, byla konstruktivní. Neměl jsem formu, takže přijdu ve formě.
Tentokrát mi bylo řečeno, že sice formu mám, ale mám ploší záda, než na Maltě. Vadili jim mé strie na zádech. A co jim vadilo dále byl můj “face-look”. Že prej jsem moc hard v obličeji a že se jim nelíbí mé číro na hlavně. Prostě jsem moc hard na ně a mám moc extravagantní plavky. Takže tady to, co mi bylo řečeno, s prominutím p*čoviny, mě dovedlo k rozhodnutí, že končím v IFBB Elite Pro. Přecházím do otevřených federací a teď jdu do PCA. Místo Elite Pro Madrid mě čeká 19.10. PCA Poland a poté se rozhodnu, co bude dál. Aby mi někdo rozhodoval o tom, jak vypadám v obličeji, co nosím na hlavě, jaké mám vlasy…. nejsem žádný men’s fashion. Tohle je za mě bullshit.“

Petr Šidlo

Petr Šidlo je český kulturista, který se narodil v roce 1993, ale závodí už déle, jak dekádu. Přesněji, od svých 14 let. Petr vždy patřil mezi talentované kulturisty a od mala vyhrával tituly mistra ČR napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Mladší dorost, starší dorost a následně i junioři. Petr vždy těžil z úzkého pasu, který zvýraznil výbornou formou.
Petrova snaha vyústila v následujících letech v hned několik vítězství na mezinárodní scéně. Amatérskou kariéru završil druhým místěm v absolutním pořadí na Diamond Cup Malta 2018, čímž vybojoval Elite Pro kartu. Letos se na Maltu vrátil a startoval mezi profesionály. Po krátké objemové pauze se nachystal na podzimní část sezóny, kterou začal na Nordic Pro, které je však, jak jste se dočetli, jeho posledním závodem v IFBB Elite Pro.
Petrovi se nelíbilo rozhodování, kdy před ním skončili závodníci, kteří by podle pravidel, tak jak je chápe on, měli být za ním. Jeden kvůli gynekomastii a druhý pro vypouklé břicho. Vrcholem byla podle všeho argumentace ze strany rozhodčích. O jakého rozhodčího šlo se nezmínil. Petr tvrdí, že rozhodčí(mu) vadil jeho obličej a číro na hlavě. Co si o tom myslíte vy nechám na vás. Já mám jasno v tom, že Petr se v jeho situaci rozhodl správně a zkusí to jinde. PCA se jeví jako dobrá varianta.

Petr Šidlo