Portrét oslavence: Thierry Pastel

Thierry Pastel - 2014
Thierry Pastel – 2014

Neříkal jsem vám to? Jedna řada od Boha navíc a v tréninku žádná metoda! Thierry Pastel taky (jako Nubret) nedodržoval dietu, místo toho trénoval 6-7 hodin denně, pochopitelně s přestávkami, a jednou týdně prováděl aerobní chůzi na 10 km trase. „Břicho musíte trénovat každý den, protože každý den jíte,“ tvrdil. Ačkoliv jedl co chtěl – fazole, čočku, rýži, knedlíky – držel formu po celý rok a před soutěží dietoval jen týden.

„Podívám se do zrcadla a vím: Moje břicho mi říká, že potřebuje 60 sérií. Za dva týdny bude ale možná stačit jen deset sérií. Moje svaly mluví s mou myslí a říkají, co mám dělat. Mnozí kulturisté v USA jsou velmi vědečtí. Měří každý ždibek jídla, zapisují každou sérii a opakování.

Bodybuilding je sport, ale též způli umění. Umění pochází z instinktivního poznání, co vaše tělo vyžaduje ke zlepšování. Sám sebe pokládám víc za umělce těla, než za kulturistu,“ vysvětluje Pastel s obdivuhodnou prostotou přírodních lidí, jaká se dnes už nevidí.

V roce 2009 Pastel oslavil přelomovou padesátku. V současnosti žije ve Francii, má za ženu Francouzku a je majitelem Pastel Fitness Clubu v Ozoir Leferiere.

 

Thierry Pastel

Thierry Pastel

Thierry Pastel

Thierry Pastel

THIERRY PASTEL