Portrét: Rory Liedermeyer

Mnozí pamětníci stále trvají na tom, že Liedermeyer patří do hrstky nejsymetričtějších a nejestetičtějších bodybuilderů z 80. let. V roce 1983 se už-už chystal zařadit mezi Weider Boys, získat kontrakt a soutěžit profesionálně, když se objevil největší konkurent Bob Paris a plány (podruhé, jen v jiném sportu) splaskly jak propíchnutý balónek. Podobně dopadl další skvělý borec Matt Mendenhall. Dnešního šedesátníka, nositele neoficiálního titulu “Mr. Symmetry,” si nyní představíme.

LIEDERMEIER 05

LIEDERMEIER 07

Liedermeyer trénoval ve čtyřdenním cyklu: 1. den hrudník, ramena a lýtka, 2. den záda, trapézy a břicho, 3. den biceps, triceps a lýtka, 4. den kvadricepsy, hamstringy a břicho, 5. den měl volno. Vyznával systém Body perfecting čili zdokonalování těla se spoustou powerlifterské mentality. Například bral těžké váhy i na izolované cviky (upažování ve stoji dělal se 70 kg jednoručkami), supertěžké váhy používal v benčpresu (220 kg), při výpadech (145 kg), přitahování v předklonu (225 kg), tlaku na šikmé lavici (185 kg) a klicích na bradlech (90 kg). Na zaostávající partie používal systém tří cviků po 3 x 100 opakování. V dietě věřil, že jídlo vytváří vlastní anabolický efekt a konzumoval až 8000 kalorií denně. Jednou snědl na posezení 38 kusů grilovaného kuřete! Tvrdil rovněž, že nikdy nebral anabolika ani růstový hormon. V roce 1980 například vážil 119 kg a shazoval na 95 kg. V roce 1981 shazoval ze 104 kg na 84 kg tím, že jedl jen 600 kalorií denně a vedle tréninku běhal 15 km.

LIEDERMEIER 08

Naposledy soutěžil na NPC Nationals 1994 a skončil poslední v těžké váze. To již dávno vedl ve Whittieru soukromý klub a věnoval se trenérské práci, kvůli níž se nestihl stát profesionálem. K jeho klientům patřili jak závodníci, tak lidé všech profesí – lékaři, policisté, dělníci, požárníci a senioři. Lidermeyer stále žije v dnes 85tisícovém Whittieru, je uznávaným guru, ikonou i celebritou sportu svalů, věrným manželem a otcem dvou dcer.

LIEDERMEIER 00

LIEDERMEIER 01

LIEDERMEIER 04

LIEDERMEIER 06

LIEDERMEIER 09 DNESRory Lidermeyer dnes.