Pozvánka na Czech Strongest Man 2020

V neděli 26. 7. se v Golčově Jeníkově koná již 13. ročník tradičních strongman závodů, letos i se statutem českého národního šampionátu. Odpovídá tomu i název závodu, jenž se koná pod jménem Czech Strongest Man, a to pod hlavičkou České národní federace strongman, ale i s podporou Českého svazu silových sportů.

Od 10:00 začne soutěžní program mistrovstvím České republiky strongwoman, tedy žen a dívek; od 14:00 pak proběhne hlavní závod profesionálních strongmanů open, tedy bez diferenciace podle tělesné váhy závodníků.

První disciplína pak bude hodnocena i samostatně jako mistrovství České republiky ve zdvihu klády neboli log liftu. Na startovní soupisce figurují zvučná jména české strongman scény, objeví se zde celkem čtyři vítězové profesionální strongman ligy – Jiří Dejmal, Pavel Zadražil, Čestmír Šíma a Lukáš Svoboda. Mezi strongwoman se můžete těšit na loňskou vítězku Veroniku Rulíkovou nebo kulturistku Katku Kyptovou.

V roli moderátora bude diváky provázet Leoš Kubeš, nad pravidly bude bdít hlavní rozhodčí Pavel Cháma; oba pánové jsou rovněž promotéry českého národního šampionátu.