Přestaňte věřit v otevření posiloven. Postavte si doma tu svou.

Přestaňte věřit v otevření posiloven. Postavte si doma tu svou.

Posilovny jsou zavřené a tak tomu bude ještě hodně dlouho. Tahle situace tu je už skoro rok a několikrát se stalo, že mohly být otevřené. Myslím, že většina z nás už ale ztratila přehled o tom, kolikrát a kdy tomu tak bylo. Nový normál je zákaz. A já si troufám tvrdit, že těch pozitivních jedinců, kteří by věřili v jejich otevření do léta, je minimum. Víra navíc nikomu pekáč buchet na břiše nevytvoří. Kostely sice budou na Slovensku určitě otevřeny dříve než posilovny, ale pomodlit se můžete kdekoliv. Redukce tuku, nabírání síly a svalů, trénink na nějaký konkrétní výkon, závod nebo sport, popřípadě klasické zvýšení kondice… k tomu je toho potřeba trochu víc. Ale zároveň možná méně, než byste čekali. Víry se tedy držte. Ale zaměřte se na tu v sebe sama. Vždyť na koho jiného se můžete doopravdy spolehnout tak, jako právě na vás?

Domácí posilovna

Domácí posilovna není pouze odpovědí na současnou dobu. Je to investice do vás samotného. Investice do zdraví ať už fyzického nebo psychického. Je to váš nástroj stát se tím nejlepším “Já”. Posilovna doma vás dělá nezávislým. Nedostupný zdroj se rázem stává dostupným. Otevírací doba je podle vás. Vybavení záleží pouze na vašem úsudku a rozpočtu. Časem se bude určitě vyvíjet. Nikdo vám nezabere žádný stroj. Nikdo nedělá bordel. Nikdo neničí náčiní. Nikdo vám nic neukradne, tedy kromě lidí, které si tam pozvete. Doma navíc nemusíte platit žádné vstupné, nebo permanentku. Čeká vás pouze jedna velká investice na začátku a potom hurá do tréninku. Trénink doma se postupně začne vyplácet víc a víc.

Co všechno je potřeba?

Mít posilovnu doma není vůbec složité. Potřebujete prostor a vybavení. Obstarat vybavení není v dnešní době vůbec složité. Bohatý výběr všeho, co vás napadne, od olympijských os, kotoučů a jednoruček, přes kettlebelly, závěsné systémy a různé stojany až po ty nejvíce sofistikované a moderní “kardio stroje”, naleznete na našem e-shopu https://www.fitplus.sk/
Prostory mohou být z těch nejskromnějších. A klidně postačí dětský pokoj, nebo obývák. Úplně parádní variantou je sklepní posilovna, kde se dá celá místnost zařídit právě pro účely tréninku. Taková komůrka může mít fantastickou atmosféru. Doslova luxusní domácí posilovnu si můžete postavit v garáži. Právě LifeFitness už úspěšně proměnil několik garáží na efektivní domácí fitka. Jedno takové uvidíte na přiloženém videu. Potřebujete-li pomoc se sestavením domácího fitka na míru, rádi vám pomůžeme na https://www.lifefitness.sk/chcem-gym

Co tedy nakoupit?

Zamyslete se nad svými cíli. Nespíš už víte, kde vznikne vaše domácí posilovna. Máte představu o tom, kolik místa je k dispozici. Teď potřebujete začít. A k tomu není potřeba mnoho. A cokoliv dalšího přece můžete vždy dokoupit ať už vy, nebo třeba soused, se kterým budete trénovat.

Kettlebell a jednoručky

Kettlebell už poznáte asi každý, ale ne všichni jste s ním trénovali. Výhodou tohoto závaží ve tvaru koule s uchem je jeho jednoduchost. Je praktický, dá se velice lehce přednášet nebo převážet, a hlavně se s ním dá velmi komplexně odtrénovat celé tělo. Ať už jste muž, nebo žena. Plánujete hubnout, nebo nabírat. Kettlebell by měl mít doma úplně každý. Taková typická sada je 16 – 24 – 32kg. Ideálně vždy v párech. Ale tady je už výběr vyloženě na vás. Ženy navíc mohou uvažovat o 8 a 12 kilových. Kus chlapa dost možná využije i 40kg ne různé varianta dřepy, swingy nebo farmářskou chůzi.

FIT PLUS Jednoručná činka 50kg

Jednoručky nabízí flexibilitu. Díky nim může úplně každý odtrénovat ty nejmenší a nejslabší svaly, ale také se vyřádit na těžkých komplexních cvicích. Na začátek se pro každého hodí dvě nakládací osky a k nim určené kotouče. Ženy budou chtít nakombinovat sadu kotoučů tak, aby mohly sestavit jednoručky o hmotnosti 2,5kg, 5kg, 7,5kg a takto po 2,5kg až do ideálně 25kg. Rumunské mrtvé tahy volají. A chlapi? Ti mohou u těžších vah skákat po 5kg. A dokonce i sada do 40kg může být málo velmi rychle. Rozhodně pak v případě, že to myslí s posilováním vážně.
Pro ty z vás, kteří plánují opravdu pořádné fitko, bude nejlepší nakombinovat klasické jednoruční činky v párech od těch lehkých až nahoru. S námi se dostanete až na 60kg.

Gumičky a bandy

Dříve pomůcka rehabilitačních center, nebo hardcorových powerlifting gymů, nyní možná to vůbec nejběžnější vybavení, které má doma skoro každý. Skvělá věc na rozcvičku pro rozhýbání kloubů a zahřátí svalů. Tyto odporové gumy dokáží změnit různé cviky k nepoznání. Především pak udělat cviky jako např. shyb lehčí, nebo naopak těžší. Výhodou je znovu to, že se dají velmi snadno přenášet. Pro každou gumu, kterou si pořídíte, naleznete nespočet využití.

Olympijská osa a kotouče

Naprostý základ pro každého, kdo chce doopravdy vybudovat velké svaly a hrubou sílu. Kvalitní 20kg osa a k tomu sada kotoučů například do 200kg. No a máte vyhráno. Sice se to moc nehodí do obytných prostor, ale do sklepa garáže úplně ideální. S jednoručkami můžete svaly budovat solidně. Do určité úrovně to bude stačit. Trénink s olympijskou osou představuje větší nároky na prostory a je to větší dřina. Ta dřina se však vyplatí. Právě toto vybavení vám dává šanci nabrat sílu tím nejrychlejším tempem. Jako vedlejší efekt neberete také tíženou svalovou hmotu.

Posilovací stroje

Posilňovacia veža s lavičkou Body Solid Leverage Package

Posilovací věž s lavičkou je rychlým a snadným řešením pro každého, kdo rád zabijí několik much jednou ranou. Jedno stanoviště a možnost velmi účinně odtrénovat úplně celé tělo. Věž navíc nezabírá vůbec hodně místa.
Pokud máte rádi komfort nebo nějaké své speciální požadavky, tak si v dnešní době určitě můžete vybrat stroj přímo podle vašich preferencí. Mnoho cvičenců si nedokáže představit trénink zad bez horní a spodní kladky. Jiní zas budou potřebovat pro pořádný trénink stehen jak zakopávání, tak i předkopávání. Fantazii se meze nekladou a už vůbec ne v případě, kdy si vybavujete vlastní posilovnu.

Kondice a hubnutí

Veslovací trenažér First Degree Fitness Apollo Plus Rower

Posilovna není pouze o posilování. Je to místo, které vás udělá fit. Pro hodně lidí to znamená zhubnout přebytečná kila, nebo získat fyzičku, díky které už nikdy neprohrajete souboj se schody v několikapatrové budově. Výběr strojů na “kardio” v roce 2021 je úchvatný. K dispozici je vlastně úplně všechno, co vás napadne. Eliptické trenažéry, běžecké pásy, stacionární kola i veslovací trenažéry nabízí komfort hubnout v pohodlí domova. Váš výběr se může zakládat na tom, jakou aktivitu jsi nejvíc užijete, nebo se bude odvíjet od toho, kam hodláte stroje umístit.

Tipy na další vybavení

Podlaha

Ať už kvůli sousedům, hluku, nebo ochraně koberce v pokoji, na podlahu jednoduše musíte myslet. Zároveň tím získáte povrch, na kterém se skvěle trénuje a nehrozí například podklouznutí. Pokud si náhodou zapomenete pořídit nějaký kus železa, svět se nezboří. Ale pokud nebudete mít ve své domácí posilce kam položit závaží, tak budete muset hodně rychle shánět tuto pogumovanou podlahu. Nezapomeňte na ní.

Stojany

Stojany na kettlebelly, jednoručky, osy nebo kotouče, jsou věcí praktickou. Zabezpečí větší přehled a pořádek v gymu. Posilovně dodávají systém. Tím spíš, pokud je bohatě vybavená. Nejsou však úplnou nutností. Zato stojan na dřepy, nebo lavice na bench press, nezbytné budou, pokud vás zajímají tyto dva královské cviky.

Lavice

Plno lidí na posilování určitě oceňuje, že trénovat se dá jak v sedě tak i v leže. V tomto směru bude trefou černého polohovatelná lavice. Základní cviky rázem dokážete doplnit o jejich varianty v jiných úhlech. Tím dokážete zapojit procvičovanou partii mnohem lépe. Cviky je posléze možné měnit a trénink se nikdy nenastane nudným.

Máte zájem o fitness centrum vybavené špičkovými stroji?
Zavolejte nám, nebo nám napište a o všechno se postaráme – od přípravy až po servis a pravidelnou údržbu.
Kontakt na https://www.lifefitness.sk/chcem-gym