První a jediný: Louis Attila (7)

attila-gym-nor_copy.jpgMezi Attilovými klienty byly rovněž ženy. Tvrdil sice, že americké ženy jsou líné, uznával ale hrdost žen z Německa a Rakouska na jejich sílu a schopnost tvrdě pracovat. Američanky se více věnovaly módě a trpěly deformitami jako vpadlé hrudníky a tenké krky. Herečka Edna W. Hooper provozovala v Attilově gymnasiu posilovací trénink s jednoručkami a boxovala s Jackem Cooperem. Časopis Vanity Fair přinesl článek s obrázky žen, boxujících do pytle a cvičících s gumovými expandery. Attila vedl ženy k tomu, aby se dokázaly ubránit a vyváznout z životu nebezpečných situací.

Ze stropu Attilovy posilovny byly zavěšeny lanové žebříky, tyče, šplhací lana a pomůcky na únik z hořích domů; ženy posilovaly ramena a paže pro to, aby „se dokázaly zachránit před požárem.“ Attila také kladl důraz na cvičení na čerstvém vzduchu, neboť „čistý vzduch a cvičení jsou jedinými lékaři, kteří mne navštívili.“ Silné ženy měly být obdivovány a dokonce brány za manželky.

V dubnu 1896 starosta New Yorku Strong (pozoruhodné jméno) stvrdil uzavření manželství mezi Attilou a jednou z jeho žaček, Rosou Sanders. Noviny New York Press a The Evening Sun přinesly pod titulky „Strong man marries strong girl, married by Mayor Strong“ (Silák si bere silačku a oddával je starosta Silný) noticku, že starosta nepolíbil nevěstu, jako to obvykle dělával.

Reportéři žertovali, že starosta měl strach z Attilovy žárlivosti, případně že by Rosa nemusela souhlasit. Rose tehdy bylo pouhých devatenáct, Attilovi 52. Další spekulace se týkaly možnosti, že Rosa hodlala otevřít tělocvičnu a Attila – aby jí v tom zabránil – si ji raději vzal. Měli spolu tři děti, dcery Grace a Louise Sandowa a syna. Existují fotografie Louise ve věku osmi měsíců, sedící na dece s činkami, a článek popisující její trénink ve 13 měsících.