Rambo 5: premiéra 19. 9.!

Legenda se vrací! Pokud jste si mysleli, že návratem na rodný ranč v americkém Bowie (Arizona) ve čtvrtém dílu (2008) věhlasné ságy o vietnamském veteránovi doznal příběh Johna J. Ramba idylického konce, pletete se. Sylvester Stallone (73) se ve své ikonické roli představí ještě jednou, připravovaný snímek s pořadovým číslem 5 se pod názvem Rambo: Poslední krev dostane do našich kin již 19. září.

Po letech strávených v jihovýchodní Asii se Rambo konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. John své válečnické dovednosti totiž dokáže využít nejenom v džunglích Vietnamu a Barmy nebo vyprahlých horách Afganistánu, ale také v Americe…

Ostatně leccos o tom, že se s tím Rambo rozhodně nepáře, naznačují i tyto dva trajlery k novému snímku.

Málokdo ovšem ví, že původně se měla zápletka páté částí ikonické akční série ubírat zcela jiným a hodně nečekaným směrem. Děj snímku s podtitulem Divoký lov měl být situován do regionu na severozápadě Severní Ameriky, známého jako Pacific Northwest. Zde měl Rambo čelit uprchlému děsivému „výsledku“ vojenských pokusů o stvoření supervojáka. Ovšem tvor, který utekl z odlehlé vojenské základny, měl dle Stalloneho slov mít mnohem blíže k divokému zvířeti, vedenému zabijáckými instinkty, než k člověku. Charakter původního filmu tak měl mnohem víc odpovídat anotaci Rambo versus Predátor než třeba snímku Univerzální voják (v hlavních rolích J.-C. Van Damme, D. Lundgren), který s ideou geneticky upraveného vojáka již v minulosti přišel.

Faktem je, že válka proti mexickému drogovému gangu přece jen více odpovídá ideové linii předchozích snímků o Rambovi, nicméně souboj s geneticky vylepšenou bestií by také nemusel být špatný, viďte?