Rheo H. Blair (závěr)

bodreaux.jpgPropagační text: Už jsme naznačili, že Blairova dieta přinášela výsledky podobné užívání steroidů, ale bez steroidů. Blair si uvědomil, že nejkvalitnější bílkovina pro lidský růst a dobré bytí (well-being) se nalézá doma – v mateřském mléce. Enzymy obsažené v mléce jako kolostrum a laktoferin jsou známé tím, že posilují imunitní systém. Blairův slavný protein byl založen na poměru aminokyselin mateřského mléka.

Doporučovaný poměr míchání byl „půl na půl.“ Příroda totiž naznačuje, že protein a tuk mají být v rovnováze. Plnotučné mléko je vyváženo stejným množstvím tuku, podobně maso a vejce. Blairův Instant Protein byl vyroben z mléka a vajec bez tohoto tuku, obě složky byly odtučněny. Plnotučné mléko je samo o sobě vyvážené, takže při míchání mléka s proteinem porušujeme přirozenou rovnováhu. Mícháním proteinu s polovinou plnotučného mléka a polovinou tučné smetany nahradíme část tuku a dosáhneme lépe vyvážený produkt.

Pamatujte, že v Blairově dietě nepijete skutečnou smetanu, nýbrž mléčný nápoj, který je hustý a krémový. V našem receptu se používá polovina plnotučného mléka a polovina šlehané smetany (šlehačky). Doporučujeme syrové mléko a syrovou smetanu. Neobávejte se toho, protože ze smetany nezbytně neztloustnete. Když vyloučíte z diety jídla, bohatá na škroby a cukry, vaše tělo začne používat jako rychlý zdroj energie tuky, a tuk v dietě často pomáhá spalovat nahromaděný tělesný tuk.

Platí tohle ještě dnes? Ilustrace Gable-Paul Boudreaux (foto RH Blair)