ROMAN VAVREČAN druhý na Nordic Pro, vítězem Fin Sihvonen

Nordic Pro

Závody profesionálů IFBB Elite Pro s názvem Nordic Pro 2019 jsou za námi. V tuto chvíli známe pouze vítěze a druhého v pořadí. (doplněna Top 5) Z prvního místa se tentokrát raduje estetický Fin Mika Sihvonen, který z domácího prostředí vytěžil maximum. Nelze zde však mluvít o nějakém protěžování. Mika sice závodil doma, ale podpořil to znovu výbornou formou, kterou ještě umocňuje jeho uzonký pas. Do toho světově proslulé a všem rozhodčím dobře známe napruhované hýžďové svaly a nadrátované hamstringy. Fin byl výborný.
Roman Vavrečan ve svém prvním startu mezi Elite profíky vybojoval druhé místo, které pro něj vzhledem ke konkurenci bylo jakousi nutností. V klidu se však mohl radovat z vítězství. Formu měl velmi dobrou, avšak ne takovou jako Fin. I on je princem estetiky. Do toho jedinečná prezentace a krásná svalová bříška. Rozhodčí to vůbec neměli lehké. Rozhodla však nejspíše forma. Romanův debut je úspěšný a já doufám, že bude aktivně pokračovat i nadále. V tuto chvíli si může zcela jasně troufnout na kohokoliv, kdo se nejmenuje Michal Križánek. A i s ním by to bylo zajímavé porovnání vzhledem k tomu, že už v Barceloně se Sihvonen rozhodčím hodně líbil. Plus – Roman zde byl velmi dobrý, ne však stoprocentní.
Z úspěchu se může radovat i Pavel Koukal, který sice na dva nejlepší nestačil, ale ostatní soupeře porazil. Třetí místo je zásluhou formy a hezkých tvarů jeho. Objemově se na nejlepší ještě potřebuje dotáhnout, ale důležité je, že porazil ostatní spíše ne tolik známe závodníky. V sezóně by měl pokračovat, a tak jej uvidíme vedle dalších jmen, kde se ukáže, jak si v Elite Pro stojí. Zatím díky disciplíně v podobě formy poráží ty, které by porážet měl.

Bodybuilding Open – pořadí:
1. Mika Sihvonen
2. Roman Vavrečan
3. Pavel Koukal
4. Mariusz Zaba
5. Athanasios Attilakos
6. Mattia Vecchi
7. Spely Laventure
8. Petr Šidlo