ŠÁDEK vs ILLÉS vs BEDNÁŘ – profi soutěž v Anglii se blíží!

Češi a Slováci v akci

Znovu je tu to období, na které netrpělivě čeká každý československý fanoušek kulturistiky a fitness. Ten moment, kdy se proti sobě postaví ti nejlepší českoslovenští kulturisté. Blíží se EVLS Prague Pro. No, ne tak úplně. Tento moment totiž přijde mnohem dříve. Stává se to zřídkakdy, ale naši kulturisté se proti sobě postaví na závodě mimo naše hranice. Hned 3 IFBB Pro Open kulturisté se chystají změřit své síly jeden s druhým, ale i tím nejlepším, co může nabídnout britská kulturistika… a vlastně i kýmkoliv ze světa, kdo si věří, že na závodě v Londýně může uspět a zabojovat tak hlavně o místenku na soutěž Mr. Olympia 2019!

MILAN ŠÁDEK

Milan Šádek

Milan je tím kulturistou, o kterém jsme vám během jarní časti sezóny psali nejvíc. Víc prostoru dostal snad jen Michal Križánek. Milan má za sebou sezónu, která zatím nemůže být tou životní. Rok 2017 byl ve znamení účasti na Olympii v kategorii do 212 liber poté, co se kulturistovi původně ze Zlína povedlo získat třetí místo na NY Pro a především také profi vítězství na Charlotte Pro. Rok 2019 je však rokem, kdy se Milan poprvé zařadil mezi nejlepší kulturisty na světě. Mezi kulturisty, co patří mezi širší špičku. Mezi kulturisty, kteří na téměř každé soutěži budou bojovat o vítězství.
Milan jede do Anglie  s cílem získat, nebo si ještě více přiblížit, kvalifikaci na Olympii. Vítězství by to pořešilo, ale nejreálnější je vidina boje o slušnou porci cenných bodů. The Battle of Britain Pro 2019, neboli British Grand Prix, nebo také Velká cena Británie, nebude těžší soutěží, než byl New York. Milan musí patřit mezi favority. Avšak rvát se bude muset tak jako tak. Především Nathan de Asha je opravdovou extratřídou ve světě kulturistiky.

Igor Illés

Vynikající začátek sezóny  2018 i nepovedený podzim.

IGOR ILLÉS

Takový byl ten nejlepší rok ve sportovní kariéře Igora Illése, jehož cestě dalo obrovský impuls odloučení americké NPC a IFBB Pro ligy od mezinárodní IFBB, do které měl dveře, stejně jako Slavoj Bednář, zavřené. Igor naplno využil rozkolu federací k tomu, aby naskočil do boje o profi kartu, který nakonec netrval vůbec dlouho. Tu získal ve Španělsku a ještě ten víkend závodil spolu s profíky na přidružené profi soutěži Bigman Weekend. Tam se mu povedl nevídaný kousek, když při profi debutu skončil druhý! Jen jediné místo jej dělilo od účasti na Olympii. Debut jako blázen.
Podzim nebyl takový, jako vstup do sezóny. Igor i tak nabral cenné zkušenosti a v Anglii je bude chtít přetavit v to co nejlepší umístění. Svalů by měl mít dost. Forma bude také dobrá. Otázkou pak je, jak dobře dokáže zakrýt slabiny a jak moc mu vyjde závěr přípravy včetně posledního týdne, nebo spíše desítek hodin před soutěží. Já osobně se těším na srovnání Illése a Šádka. Ale to je příběh na jindy. Doufejme, že se jedinému slovenskému OPEN kulturistovi v IFBB Pro lize závod povede. V současnosti drží slovenskou kulturistiku v povědomí pouze Tomáš Tabačiar, zbytek závodníků je v Elite Pro. Illésův úspěch by byl příjemným osvěžením.

 

Slavoj Bednář

Slavoj je nejzkušenějším kulturistou z dnešní trojice. Jeho největší úspěchy přišly mimo v IFBB, kde vyhrál, co se dalo. Prestižní titul Mr. Universe, MS NABBA profesionálů, Lee Priest Classic a plno dalších skvělých výsledků. Poslední roky byl Slavoj tím nejlepším českým kulturistou závodícím mimo IFBB. Stějne jako Igorovi Illésovi i jemu přišel rozkol IFBB s NPC vhod. I on se díky tomu mohl vrátit a zabojovat tak o to, o čem dlouhé roky, jako každý kulturista, snil. Status IFBB profesionála. A to se povedlo. Pro kvalifikační závody na Filipínách byly tím závodem, kde si legendární Slavoj vybojoval profi kartu. Tu následně na pražském EVLS využil k tomu, aby stanul na stejném stagi spolu se jmény, jako jsou Nathan de Asha, Roelly Winklaar, nebo také Lukáš Osladil a Pavel Beran. V Praze dokonce porazil i Igora Illése (8.) o jedno místečko.
V Anglii nastoupí Slavoj Bednář už jako kulturista, který se cíleně připravuje na konkrétní profi závody. Příprava na závody v Anglii se totiž neskládala pouze z období v redukční dietě. Po EVLS Prague Pro 2018 ji předcházela příprava objemová, během které se Slavoj poprvé dostal přes 130kg. Pak už šlo pouze o to vybrat soutěž(e) a spolu s trenérem Tomášem Burešem nastavit konkrétní plán, jehož realizaci monitorují formou pravidelných setkání a tréninků v „Burákově“ Olympia Fitness na Hostivaři. Slavoj by měl být v Anglii větší, než kdy předtím. Těžko dopředu odhadovat, na jaké umístění si může troufat. Kulturista s vítěznou mentalitou však rozhodně nejede jen tak na výlet. Bude chtít úspět. V tom je totiž velice dobrý.

SLAVOJ BEDNÁŘ

Ostatní soupeři

Na soupeře českých a slovenského kulturisty se podíváme v preview bezprostředně před soutěží. Aktuální listina závodníků čítá tato jména:
Nathan de Asha
Samson Dauda
Andrea Muzi
Manuel Caňadillas
Andrea Presti
James Llewellin
Ole Kristian Vaaga
Lukas Wyler