SCL Košice 2013: 1. Lauri Nämi

| text: PAVOL GUGA  | foto: BORIS BÁRDOŠ

SCL Plzeň 2013!

Druhý najlepší čas predviedol Nämi (63,17 s), tretí skončil Radzikowski (61,04 s).

Predposlednou skúškou sily bol mŕtvy ťah s automobilom Kia Ceed. Aby to ale borci nemali príliš ľahké, v kufri bolo naložených 100 kg a vpredu sedeli dve krásne hostesky. Impozantný výkon podal opäť Martin Wildauer. Keďže boli k dispozícii dva automobily, pretekári súťažili v pároch. Rakúšan na disciplínu nastupoval spoločne s Péterom Puzsérom. Tomu sa ale po prvom opakovaní roztrhla trhačka a úchopový adaptér ho nešťastne udrel do kolena. Péter pre silnú bolesť nemohol pokračovať v súťaži a odstúpil so slzami v očiach. Škoda, pred dvoma záverečnými disciplínami nastupoval ako šiesty z celkového počtu desať pretekárov a mal našliapnuté na umiestnenie v top 5! Po ošetrení Pétera vybojoval Wildauer ešte deväť zdvihov a s desiatimi vyhral predposlednú disciplínu. Osem zdvihov a druhé miesto patrilo Radzikowskému, tretia priečka za šesť opakovaní náležala Zagerisovi.

Medzi prvým a druhým miestom bol pred záverečnou disciplínou – dvíhaním betónových gúľ – odstup len pol bodu! Rýchlosť, s ktorou dostanú pretekári na stôl postupne sadu gúľ (150, 150, 170 a 190 kg), mala teda rozhodnúť o víťazovi Strongman Champions League Košice 2013. Tretí skončil v záverečnom teste sily Wildauer (17,61 s), čo ho v celkovom hodnotení vynieslo na konečné tretie miesto. Pre Wildauera je to jeho doterajší najlepší výsledok v seriáli SCL. Druhé miesto v poslednej disciplíne obsadil Radzikowski (17,33 s), ktorý vystúpil na strieborný stupienok aj v celkovom poradí. Víťazstvo v dvíhaní gúľ dosiahol Lauri Nämi (17,14 s), čo ho posunulo aj do čela celej súťaže – pred pribežného lídra SCL 2013 Radzikowského. Na Slovensko tak bude mať Nämi zrejme tie najlepšie spomienky.

Výsledky: 1. Lauri Nämi (Estónsko) 58,5 bodu, 2. Krzysztof Radzikowski (Poľsko) 58, 3. Martin Wildauer (Rakúsko) 54, 4. Vidas Blekaitis (Litva) 52,5, 5. Ervin Katona (Srbsko) 42, 6. Dainis Zageris (Lotyšsko) 26,5, 7. Gregor Stegnar (Slovinsko) 24,5, 8. Ákos Nagy (Maďarsko) 23,5b, 9. Péter Puzsér (SR) 23,5, 10. Lukáš Svoboda (ČR) 17.