Šéfkuchař M&F je fit

| text: ROBERT IRVINE, MATT TUTTHILL   |foto: IAN SPANIER

ROBERT IRVINE sdílí čtenářům svou motivaci, trénink a k tomu tuny zdravých receptů restaurační kvality.

MENTÁLNÍ ASPEKTY FITNESSU

Ranní trénink je stejnou součástí mého denního programu jako sprcha nebo snídaně. Je součástí toho, kým jsem. Ale stejně tak, jak trénink miluji, bych se neoznačil za posedlého. Být fit není cíl sám o sobě – je to něco, co posiluje další životní úkoly, záliby a vášně, ať už to je cokoliv. Být fit znamená, že zvládám nároky cestování i filmování, jež by méně zdatného muže zdecimovaly, a při tom mi ještě zbývá energie na udržení kvalitního vztahu s manželkou a rodinou. Vy možná tolik necestujete (já jsem mimo domov asi 300 dnů v roce), jsem si však jistý, že máte v životě srovnatelné stresory – rodinu, pracovní náplň nebo třeba údržbu domu – jenž mohou otevřít dveře všem typům nezdravých stravovacích návyků a chronických nemocí, co mohou vzniknout. Být fit pomáhá vyrovnat se s těmito životními výzvami.

Tuňákový hamburger

Pravděpodobně nejzdravější hamburger na světě!

Zapomeňte na stereotyp tuňáka z konzervy a potěšte se bohatým a chutným tuňákovým hamburgerem z čerstvého rybího masa. Žádný jiný hamburger vám nepomůže budovat svaly a zároveň rýsovat!

INGREDIENCE(8 porcí)

HAMBURGER:

8 celozrnných housek na hamburger

8 lžic bazalkového pesta

8 koleček grilované cibule

1 šálek restované červené papriky

1 šálek = 240 ml

 

MASOVÁ NÁPLŇ:

1,6 kg čerstvého syrového tuňáka

3 lžičky nakrájených kapary

3 lžičky nakrájených rozinek

1 lžičku nakrájeného česneku

3 lžičky nakrájených černých oliv

3 lžičky nakrájené červené cibule

1 lžička sušeného oregana

1/2 lžičky vloček z červené papriky

1/3 šálku nakrájené petržele

3 lžičky restovaných piniových ořechů

1/3 šálku extra panenského olivového oleje

sůl a pepř k dochucení

olejový sprej na pánev

POSTUP:

1. Předehřejte gril na 180 °C.2. Nakrájejte tuňáka na kostičky, vložte do kuchyňského robota a mixujte po dobu 15 sekund na drť, která by neměla mít kašovitou konzistenci.3. Vyjměte tuňáka z robota a v míse promíchejte rukou s ostatními ingrediencemi. Okořeňte směs solí a pepřem a uhněťte jednotlivé hamburgery o váze cca 200 g.4. Nasprejujte obě strany hamburgeru olejem.5. Položte hamburgery na gril a pečte je 4 minuty po obou stranách, aby zůstaly uvnitř narůžovělé.6. Orestujte kroužky cibule. Pak pomažte obě půlky housek zevnitř pestem, vložte do nich hamburgery, cibuli a červenou papriku.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY V 1 PORCI: 585 kcal, 22 g sacharidů, 26 g tuku, 68 g bílkovin

 

Pokračování článku a další recepty najdete v  (5/2016) čísle měsíčníku MUSCLE&FITNESS.

cz   *Nové číslo MUSCLE&FITNESS do ČR objednávejte ZDE            *Předplatné MUSCLE&FITNESS do ČR se zlevou objednávejte ZDE

sk   *Nové číslo MUSCLE&FITNESS do SR objednávajte TU           *Predplatné MUSCLE&FITNESS do SR so zľavou objednávajte TU