Sibusiso Kotelo – nová hvězda kulturistiky?

Sibusiso Kotelo

Zapamatujte si toto jméno – Sibusiso Kotelo. Tento 26-letý jihoafrický profesionál má ve světě kulturistiky velkou budoucnost! Sibusiso Kotelo vyhrál svou profi kartu tento víkend na závodě  Shawn Rhoden Classic v Manile, hlavním městě Filipín. Jeho fotky ze soutěže obletěly celý svět.

Kdo je Sibusiso Kotelo?

Sibusiso Kotelo žije v nejbohatší části Johannesburgu, která se jmenuje Sandton. Původně je však z Durbanu. Kromě toho, že je nejmladším jihoafrickým profesionálem IFBB Pro ligy je také prvním jihoafrickým kulturistou černé pleti, který podobný úspěch vybojoval. To je pro něj strašně důležité, protože to vnímá jako velikou inspiraci pro mladé aspirující sportovce, kteří hledají sport, který by je mohl živit. Lidé černé pleti v Jižní Africe stále hledají uplatnění, kterého se jim dostává v zemích, jako je Kanada, nebo Anglie. Sibusiso vnímá, že má kromě povinností kulturisty také povinnost stát se motivátorem mladých lidí.

Já znám Sibusisa už dva roky. Řekl mi o něm můj jediný známý z JAR, profesionální kulturista Andrew Hudson, který měl na sportovní vývoj tohoto mladíka značný vliv. Sibusiso se může pyšnit titulem národního šampiona Jihoafrické republiky v supertěžké váze. Kromě toho posbíral také různé úspěchy na soutěžích mimo IFBB.

 

Proč může být jednou opravdu dobrý?

První věc, která křičí „potenciál“, je jeho věk. Sibusiso se kulturistice věnuje krátkou dobu, ale i tak se nyní v 26 letech může pyšnit profesionálním statusem, o který mnozí usilují i po čtyřicítkce, kdy jim definitivně unikne. Sibusiso Kotelo má dostatek času na to, aby formoval svou postavu k dokonalosti. O to se bude starat také jeho trenér  Jack Lotter. Jihoafrický mladík má vynikající genetické předpoklady k dosažení pro něj perfektní postavy. Může se pyšnit úzkým pasem, ke kterému mu narostla opravdu široká ramena. Estetika je slovo, které budou lidé ve spojitosti s ním používat opravdu často.

Při svých 185cm bude často tím největším, nejširším a nejtěžším kulturistou na soutěži. Zároveň však nemá žádný handicap, pokud jde o velikost stehen. Ty jsou i přes jeho výšku masivní a symetrická ke zbytku postavy. Posilování se věnuje 8 let, což je stále poměrně krátká doba, ale i tak se může chlubit opravdu kvalitní skvěle spracovanou svalovou hmotou. Dlouhé roky musel pracovat na tom, aby dostal záda tam, kde mají být vůči zbytku postavy. To se mu podařilo pro rok 2018 skvěle. Velký plus vidím i v tom, že má minulost spjatou s rugby. Tento sport je jeden z nejtvrdších na světě a Sibusiso se dokázal prosadit i tam. Kulturistika pro něj bude v tomto směru mnohem snadnější.

Vybrané fotky

Sibusiso Kotelo na Shawn Rhoden Classic 2018, Foto: Arena Cergazz

Sibusiso Kotelo na Shawn Rhoden Classic 2018, Foto: Arena Cergazz

Sibusiso Kotelo