Skvělé avokádo: 1 potravina, 5 způsobů využití

|text: DANIELLE WALKER 

Přidávejte avokádo pravidelně do vašeho jídelníčku a nebudete vědět, co je to pocit hladu!

1. PEČENÉ AVOKÁDO S VEJCEM

Dejte předehřát troubu na 230 °C. Překrojte avokádo na dvě poloviny a odstraňte pecku. Půlky umístěte na pečící plech s vyvýšeným okrajem, aby nemohla šťáva vytéci. Rozklepněte vejce tak, abyste zaplnili dutinu, která zbyla po pecce. Osolte, opepřete a pečte 8–10 minut.

2. TORTILLA Z HLÁVKOVÉHO SALÁTU A AVOKÁDA

3. SALÁT S KUŘECÍM MASEM A AVOKÁDEM

Ugrilujte 4 kuřecí prsíčka bez kostí a kůže a nakrájejte je na kostičky. Přidejte 2 šálky na kostičky nakrájeného avokáda, 8 šálků hlávkového salátu, 1/4 šálku nasekané čerstvé bazalky, 2 šálky drcených rajčat a 1 šálek na kostičky nakrájené okurky, pokapejte třemi lžičkami červeného vinného octa, 1/3 šálku olivového oleje a půl lžičky hořčice.

4. AVOKÁDOVÉ PESTO

Rozmixujte v kuchyňském mixéru dvě oloupaná avokáda, zbavená pecek, spolu s jedním šálkem nakrájené bazalky, 1/2 šálku mandlí, 3 lžičkami čerstvé citronové šťávy, 2 stroužky česneku, 1/2 šálku olivového oleje a špetkou soli. Hotovou směs můžete podávat ke špagetám nebo k těstovinám s kuřecím masem nebo krevetami.

5. AVOKÁDOVÝ KRÉM

Do kuchyňského mixéru vložte 2 oloupaná a vypeckovaná avokáda, 1 banán, 3/4 šálku kakaového prášku, 1 šálek vyloupaných datlí, 1/3 šálku kokosového mléka, půl lžičky vanilky. Vše dobře umixujte, dokud se z ingrediencí nevytvoří dobře ušlehaný krém. Krém přemístěte do šálků a nechte 6 hodin vychladit v chladničce, poté jej servírujte.

 

1 šálek = 240 ml

 

SUPER POTRAVINA

100 g avokáda obsahuje o 127 mg více draslíku než stejná porce banánu.