Skvělé výkony v log liftu: Hicks, Page, L. Stoltman, Iron Biby

Vypadá to, že letošní World Log Lift Challenge, jež se bude konat jako součást prestižního závodu Europe´s Strongest Man dne 4. dubna v anglickém Leedsu, nabídne divákům velkolepou podívanou. V startovním poli figuruje totiž hned několik skvělých tlakařů, tak třeba Graham Hicks, Luke Stoltman, Aaron Page (kteří se účastní celého závodu) nebo Cheick „Iron Biby“ Sanou a Robert Kearney (již nastoupí pouze ke zdvihu klády).

Ultimátním cílem pak pro zmiňované borce pravděpodobně nebude nic menšího, nežli překonaní letitého rekordu Litevce Zydrunase Savickase, který ještě v roce 2015 vzepřel nad hlavu kládu o hmotnosti 228 kg. Je možné, že se letos v Leedsu dočkáme epochálního výkonu 230 kg?

Leccos naznačuje tomu, že by to mohlo vyjít. Angličan Graham Hicks, kterého přípravu na těchto stránkách pravidelně sledujeme, provedl pět týdnů před závodem 2 snadná opakování s 200 kg.

Další Brit Aaron Page pak v těchto dnech vytvořil nový britský rekord 216 kg, když o dvě kila překonal dosavadní ostrovní maximum, jehož strůjcem byl právě Hicks. Ačkoli kvůli problémům se stabilizací klády nad hlavou nelze brát Pageův výkon jako ukázkový, je zřejmé, že jeho tlaková síla je obrovská.

Ještě těžší kládu pak vzepřel nedávno na tréninku nad hlavu Skot Luke Stoltman, jehož 220 kg je de facto vyrovnání druhého nejvyššího výkonu historie, o který se právě loni v Leedsu postaral Iron Biby. Pravda, Stoltmanův famózní zdvih nelze brát jako britský rekord, poněvadž byl učiněn na tréninku, nikoliv na oficiálním závodu.

View this post on Instagram

Last log lifted before @arnoldsports and it was the biggest lift I’ve done yet. . 220kg on the old girl which is my PB💪 . This will be the last heavy session I’ll do as @monstersgymcarlow is sending as a new wooden log for training on which I can’t wait for. . Really looking forward to the world log lifting champs in April. The log lifting in the UK is incredible. New British record smashed by @aaron_page_ today and @grahamhicksuk pressing looks insane so it’s going to be awesome. Hopefully see a lot of you guys there and out in Arnold’s next weekend! . #sbdapparel #stoltmanbrothers #silverbackgymwear #stoltmanstrength #giantslive #walkwiththestrong #insightsupps #bubbleandgoose #scotland #highlands #highlandbuilt #castlewater #WUS @australianstrengthcoach @silverbackgymwear LS10 @sbdapparel @campbellsmeatonline STOLT15 @espphysio @mirafitofficial @castlewaterofficial @insightsuppsltd @amg_sports_management @nordicbotanics THEOAK

A post shared by Luke Stoltman – Highland Oak (@luke.stoltman) on

No a pak je tady samotný Iron Biby, jenž svůj instagram plní četnými ukázkami tlakové síly svých ramen, k nimž neskromně dává přídomek „nejsilnější na světě“.

Inu, v Leedsu by to letos mohlo být hodně zajímavé.

Iron Biby: soupažný tlak nad hlavu 220 kg

Iron Biby: tlak nad hlavu vsedě 250 kg