Smartlabs Cup a další soutěže SKFČR

| foto: ZDENĚK DRYÁK

Grand Prix Ostrava a GP Jalex Krnov.

Brněnský Smartlabs Cup v neděli 1. prosince byl středem seriálu soutěží kondičáků, jak časově, tak i regionálně. Nepočítaně diváků zaplnilo hlediště líšeňského Dělňáku. Na jeho pódiu se vystřídalo celkem 41 velkých závodníků a závodnic v kulturistice a bodyfitness a 24 malých adeptů ve fitness dětí. V nejpočetnější kategorii kulturistiky mužů do 30 let nastoupilo až 12 závodníků, stejně bylo i starších dívek ve fitness dětí.

Oproti prvnímu soutěžnímu víkendu se na brněnském pódiu objevila řada nových tváří, což svědčí o rostoucím zájmu mezi cvičenci i dobré práci svazu a především pořadatelů soutěží. V bodovém hodnocení účastníků o celkového vítěze seriálu soutěží mají zatím s plným počtem bodů nejlépe našlápnuto David Ulbricht, soutěžící v kategorii mužů do 30 let, a mladá brněnská bodyfitneska Nikol Studnařová. Absolutním vítězem mezi muži se v Brně stal Miloš Pejskar. Nejen počet, ale i celková úroveň kondičních a neregistrovaných závodníků roste a soutěže si už téměř nezadají s mistrovskými a pohárovými soutěžemi SKFČR.

V programu soutěží pořádaných Lubošem Koumalem už tradičně nemůže chybět vystoupení brněnského siláka Franty, jenž se letos nechal inspirovat sestavami závodníků a své vystoupení absolvoval za hudebního doprovodu. Profesionál Tomáš Bureš, nyní v roli státního trenéra, zhodnotil své vystoupení na pražské EVL´s úvahou o ukončení kariéry, čemuž nikdo z přítomných neuvěřil.

Tento víkend se kondiční soutěže posunou dále na západ. V sobotu 7.12. to bude Golem Classic v Kutné Hoře. Místní pořadatel Golem´s Gym se výborně uvedl v loňském roce krásnou soutěží v městském Tylově divadle za podpory více než tří stovek diváků. Nejinak by tomu mělo být i letos, jak dává tušit propagace na sociálních sítích a zajištění servisu pro všechny účastníky.

Po roční přestávce se tradičně celá soutěžní sezóna SKFČR uzavře v neděli 8.12. Velkou cenou Ronnie.cz, kterou za podpory hlavního sponzora v Březnici u Příbrami organizuje Zbyněk Ceradský. Známou atmosféru březnických soutěží i letos doplní slosování vstupenek o zajímavé ceny a vystoupení špičkového závodníka, jímž bude profesionál Petr Vaniš před svým odjezdem do Ameriky.

VÝSLEDKY

NEJLEPŠÍ NA SMARTLABS CUP 2013 V BRNĚ

Fitness dětí - starší dívkyFitness dětí – starší dívky

Fitness dětí - chlapciFitness dětí – chlapci

Kulturistika dorostenciKulturistika dorostenci

Kulturistika juniořiKulturistika junioři

Kulturistika muži do 30 let

Miloš Pejskar, absolutní vítěz.Miloš Pejskar, absolutní vítěz.

Bodyfitness ženyBodyfitness ženy

Tomáš Bureš a Luboš KoumalTomáš Bureš a Luboš Koumal

Exhibice siláka FrantyExhibice siláka Franty