Snové UFC zápasy v roce 2019

UFC zápasy v 2019

Sto lidí, sto chutí. Každému se líbí něco jiného, každého zajímá něco jiného. Co však mají opravdoví fandové MMA společného je to, že se těší z každého zápasu, ke kterému nastoupí ti nejlepší a nejvíce akční bojovníci. MMA je plný internet. Každý víkend tu máme akce po celém světě.
Každý, kdo čtete tento článek, určitě znáte UFC. Většina z vás pozná určitě i Bellator. Ti největší fandové registrují také výsledky organizací, jako jsou ONE, RIZIN, KSW, CW nebo PFL. Ruských nebo brazilských organizací je také strašně moc. V ČR a na Slovensku aktuálně hrají prim Oktagon MMA a XFN. Každá z těchto společností má jména i prostředky k tomu vytvořit zajímavé zápasy, které by stálo za to sledovat.
Jaké jsou však ty UFC zápasy v 2019, které nám nabídnou něco opravdu jedinečného, ale v současnosti nejsou nic víc, než pouhá fantazie?

Khabib Nurmagomedov vs. GSP

Sorry Tony. Sorry Maxi. Oba si tento zápas s Khabibem zasloužíte mnohem víc, než GSP. Zpárování legendárního Georgese St-Pierra s aktuálně nejdominantnějším zápasníkem v UFC je soubojem, který má historickou relevantnost. Khabib má bilanci 27-0 a ještě nenastoupil proti nikomu, kdo by mu byl rovným soupeřem. Styl boje a především inteligence v kleci, kterou disponuje GSP, v kombinaci s jeho zkušenostmi, jsou zajímavou výzvou pro Khabiba. Výzvou, kterou by sám Khabib velice rád otestoval své dovednosti, výkonnost i srdce.
Pro GSPho by šlo o jedinečnou příležitost porazit zápasníka, o kterém se jednou bude mluvit jako o nejlepším MMA bojovníkovi historie. Pro velkou část expertů je tímto velikánem práve GSP a pokud by se mu povedlo získat skalp Khabiba, který by doplnil o pás šampiona do 155 liber, tak by jej už asi „nikdy nikdo“ nepřekonal.

Khabib Nurmagomedov, Foto: MMAFighting.com / Esther Lin

Jon Jones vs. Daniel Cormier 3

Dva borci, o kterých se, stejně jako o GSPm, mluví jako o nejlepších bojovnících všech dob. Jon Jones během své kariéry porazil hned 6 bývalých šampionů včetně Daniela Cormiera. Soupeře téměř vždy dominoval a dokázal vyhrávat jak na body, tak především na ukončení před časovým limitem. Jediná situace, kdy měl v Oktagonu opravdové trable, bylo proti Belfortovi, který mu nasadil páku na loket. Jones se z toho však dostal Belfortovi nasadil páku on sám.

Cormier? Pokud by neexistoval Jon Jones, tak je „DC“ nejlepším zápasníkem  všech dob. Bez debat. Byl by neporažený v lehké i těžké váze. V obou by měl mistrovské pásy. Porazil by velké vyzyvatele dnešní doby. Dominoval by je. Jenže Jones existuje a Cormiera dvakrát porazil. Jednou jej dokonce ukončil, i když tento zápas kvůli Jonesově dopingovému prohřešku, je oficiálně jako „no-contest“. Cormier Jonese nesnáší. Vítězství nad ním by znamenalo, že o sobě může mluvit jako o nejlepším zápasníkovi, jaký kdy dělal MMA. Dvě prohry, jedna změněná na „no contest“, s Jonesem mu takovou pravomoc nedávají.

Koncem prosince se Cormier vzdal pásu šampiona do 93kg těsně před tím, než o něj šli bojovat Jones s Gustafssonem. Jones Gustafssonovi nic nedovolil a ukázal, že během další absence nic neztratil ze svého umu. Spíše naopak. Je vyspělejší a dokáže se připravit ještě mnohem lépe, než v minulosti. Tím spíš, pokud jde o odvetu. Tento zápas se uskuteční pouze v případě, že se tak rozhodne Daniel Cormier. Ve hře je lehko-těžká i těžká váha. Obě mají svůj význam.
Cormier plánuje za necelé 3 měsíce, koncem března, ukončit kariéru. I to je faktor. Zároveň však velký otazník. Myslím si, že tento zápas v roce 2019 uvidíme. UFC, fanoušci a hlavně jeho dva hlavní protagonisté po něm velice touží.

Daniel Cormier, Foto: MMAFighting.com / Esther Lin

 

Stipe Miocic vs. Cain Velasquez

Cain Velasquez se vrací! Návrat dřívějšího krále těžké váhy v UFC je naplánován na akci UFC on ESPN 1, která se uskuteční 17.2.2019. Jeho soupeřem má být Francis Ngannou. Nejnebezpečnější knock-out ranař v UFC a asi i na světě. Caina nečeká nic lehkého. Tím spíš, když naposledy zápasil 9.7.2016. Mezi lety 2014 a 2018 měl pouze 2 zápasy. Jeho resumé v období jeho největší aktivity nemělo v UFC konkurenci. Byl právem považován za toho nejlepšího zápasníka těžké váhy, jaký kdy v UFC nastoupil.
Situace se však s časem změnila. Cain bojoval místo Oktagonu sám se sebou a se svými zraněními. Pozici nejlepšího zápasníka těžké váhy v UFC vybojoval Stipe Miocic, který nedávno svůj titul ztratil v zápase proti Danielu Cormierovi. Ten je mimochodem nejlepším sparringem a tím pádem i týmovým kolegou Caina. Zápas mezi Miocicem a Velasquezem je mým vlhkým snem stejně tak, jako jím byla bitva Miocic vs. Cormier. Myslím si, že je celkem reálné, aby se tito dva potkali v zápase už v roce 2019. Tento zápas bude vždy velikánský a pokud Cain vydrží zdraví, tak proti sobě nejspíše půjdou.
Zápas Caina se Stipem by byl soubojem borců s obdobnými schopnosti. Oba skvělí wrestleři by se nejspíše nesnažili soupeře vzít na zem a zápas by se tak odehrával v postoji. Knock-outovaný Cain, nebo Stipe? To by bylo něco velkého. Takový zápas bych opravdu rád viděl a určitě nejsem sám.

Stipe Miocic, Foto: MMAFighting.com / Esther Lin

Conor McGregor vs. Max Holloway 2

Další repríza. Tentokrát odveta zápasu, který se odehrál 17.8. 2013. Max Holloway měl tehdy 21 let a prohrál na body s Conorem, který nastoupil ke svému druhému zápasu v UFC. Conor mezitím stihl sebrat 2 tituly a vybudovat si pozici nejznámějšího MMA zápasníka na světě. Je tváří UFC. Co dokázal Max? V mých očích ještě víc. Má za sebou 13 zápasů bez porážky. 8 knockoutů, 2 submise a 3 vítězství na body. Je úplně jiným zápasníkem, než tím, se kterým si tehdy Conor poradil.
Odveta tohoto zápasu by se zcela jistě uskutečnila ve váhové kategorii do 155 liber. Catchweight nedává smysl. Conor do 145ky ani nepáchne. U Maxe je jen otázka času, kdy definitivně přeroste 145ku (65.8 kg). Jde tedy vlastně pouze o to, jakým způsobem chce Conor pokračovat ve své kariéře. Zápas s ním by totiž neodmítl vůbec nikdo. Zápas s Conorem totiž garantuje tu nejlepší výplatu, jakou kdy v životě dostanete.
Pro nás však velikost jejich výplaty nemá význam. Nás, mě, zajímá souboj samotný. Perfektní párování. Conor by si těžko troufl brát Maxe na zem v zápase na 5 kol. Před 5 lety do smysl dávalo. Tím spíš, když se v jeho průběhu zranil. Tentokrát by nás však čekala bitva v postoji. Conor je v tomto ohledu strašně nebezpečný. Nikdo lehčí 170 liber (74,8kg) nemá takovou schopnost poslat soupeře k zemi jednou přesně umístěnou bombou, jako Ir. Styl boje v postoji, jaký v posledních letech dovedl téměř k dokonalosti, Maxe Hollowaye však představuje pro Conora jedinečnou výzvu.

Conor McGregor, Foto: MMAFighting.com / Esther Lin

UFC, prosím, moc prosím.

Zcela otevřeně mohu říct, že si nedokážu tento střet odlišných stylů představit. Respektive dokážu. Je to vzrušující představa. Co se však stane, až to nastane? Max ustupovat svému soupeři nebude. Na Conora vyšle mnohem víc přesně umístěných úderů, než by mu Conor dokázal za stejný čas oplatit. Co když se ale Conor precizně umístěným hákem trefí přesně na to místo, které bude znamenat okamžitý konec zápasu?
UFC, prosím, moc prosím. Darujte nám v roce 2019 tento zápas. Chci ve svém životě adrenalin, který se mi při sledování tohoto zápasu v 7 ráno vyplaví do krevního oběhu. Pokud vás nalákala titulní fotka k článku, na které jsou Conor s Nathanem Diazem, tak se omlouvám. To byl pro Conora můj druhý tip na zápas. Nata byl viděl rád s Tony Fergussonem, pokud by šel Khabib proti GSPmu.

Zabit Magomedsharipov vs. Brian Ortega

Zápas borců, kteří sice šampiony nikdy nebudou, ale dle mého názoru jednou určitě budou. Především však další vynikající souboj stylů, který by mohl přerůst v jeden z nejnapínavějších zápasů vůbec. O obou zápasnících jsme se letos mnohé dozvěděli. O Ortegovi rozhodně víc. Ten sice na konci roku dostal nařezáno od Hollowaye, ale to žádná ostuda není. Naopak. V zápase ukázal mnohem víc, než by kdo čekal.
Zabit na takový test čeká. A to je celkem dobře. UFC jej testuje postupně. Nechce nic uspěchat. Já bych se ale vůbec nezlobil, kdyby se tihle dva supertalentovaní vzrušující bojovníci střetli v Oktagonu už v roce 2019. Měl by to být ohňostroj jak v postoji, tak především na zemi. Zajímalo by mě, kdo z nich bude v čem excelovat. Jestli se jejich styly nějak vyruší, nebo nám naopak zadělají na něco opravdu výjimečného.
Pokud bych měl vybrat 1 zápas v UFC, do kterého zasáhnou borci, kteří nikdy nedrželi titul, tak je to tento. Zabit Magomedsharipov vs. Brian Ortega někdy koncem jara, začátkem léta. Zabit mezítím 2.3. porazí Jeremyho Stephense na UFC 235. Ortega se plně zotaví z brutálně tvrdého zápasu s Hollowayem. UFC 238 v Las Vegas. Mezinárodní týden zápasů na počet Dne nezávislosti USA. To by byla krása!

Brian Ortega, Foto: MMAFighting.com / Esther Lin

JAKÝ ZÁPAS BYSTE V ROCE 2019 VIDĚLI RÁDI VY?

Dejte nám prosím vědět v komentářích na FACEBOOKu