Herkulovská série – Mark Forest

Herkulovská série - Mark ForestHERKULOVSKÁ SÉRIE

Mark Forest

V návaznosti na kulturistický profil Lou Degniho (MUSCLE&FITNESS 6/2001) nahlédneme do jeho filmové kariéry včetně doplnění biografie. Začneme narozením 16. ledna 1933 v italské čtvrti Brooklynu, New York. Ludvík trénoval od 13 let, spolu s bratrem otevřeli posilovnu na Long Islandu, kde vyvinuli sestavu cviků pro handicapované lidi. Když byla Degniho fotografie otištěna na obálce plátku Men and Art, všiml si jí filmový agent a pozval mladíka do Hollywoodu na casting pro roli Tarzana. Degni roli nezískal, pracoval jako instruktor v gymu Berta Goodricha a při tom soutěžil, vyhrál Mr. Muscle Beach 1954 (výška 180 cm, prsa 128 cm). Podle knihy Loaded Guns byl tréninkovým partnerem Larryho Scotta. „Lou byl nesmírně veliký,“ píše Scott, „nikdy jsem nic takového neviděl. Jeho hrudník a záda patřily k nejpůsobivějším, jaké jsem kdy spatřil. V pase měl 74 cm a jeho břišní svaly byly 3 cm hluboké. Při váze pouhých 84 kg napnul bicepsem pásku na 48 cm, ale slabinu měl v nohách. Ke všemu vlastnil dokonale bílé zuby, přitažlivý obličej a tmavé, kudrnaté vlasy. Ano, viděl jsem mohutnější chlapy, ale když do celkového obrazu zařadíte jak postavu, tak rysy obličeje, Louise bylo těžké překonat!“
Steve Reeves zahájil italské tažení v roce 1957 a po dvou herkulovských filmech s tímto žánrem skončil; viděl totiž, jak italští producenti, povzbuzení úspěchem filmů, začínají zvát do Evropy kulturisty z Muscle Beach a točí jeden „béčkový“ film za druhým. Degni tedy opustil skupinu Mae West, jako druhý Američan začal pracovat u filmu (jeho prarodiče pocházeli z Neapole a některé filmy natočil právě zde) a změnil jméno na Mark Forest. Ačkoliv práce byla výnosná i zajímavá, Degni ji nechtěl dělat navždy. Měl totiž jako koníčka zpěv a tak obrátil pozornost k opeře. Zpíval hlavní party v mnoha slavných operách, po návratu do USA se stal vyhledávaným učitelem přednesu, techniky zpěvu a školení hlasu. Dnes 70-letý Degni žije v kalifornském městě Arleta a stále vyučuje operní zpěv.
Filmografie:
Son of Samson (1960), The Revenge of Hercules (1960), Mole Men Against the Son of Hercules (1961, s kulturistou Paulem Wynterem), Colossus of the Arena (1962, s Dan Vadisem), Goliath and the Sins of Babylon (1963), The Terror of Rome Against the Son of Hercules (1964), The Lion of Thebes (1964), Hercules Against the Mongols (1964), Hercules Against the Barbarians (1964), Hercules Against the Sons of the Sun (1964).