Causa steroidy (2)

Causa steroidy (2)Causa steroidy (2)

Na soutěži AAU Mr. World 1971 v Yorku bylo oznámeno, že Pete Grymkowski leží v nemocnici s vážnými zdravotními problémy, zaviněnými velkými dávkami anabolik. Později se ukázalo, že jde o omyl. Pete jednoznačně prohlásil, že nikdy nebral steroidy jakéhokoliv druhu a svoje tvrzení doložil lékařským vysvědčením. (Ironman January 1971)
Smůla potkala jednoho z našich nejlepších kulturistů, 36letého Dona Howortha. Podle hodnověrných informací byl natolik navyklý na drogy, že bez nich nemohl existovat. Začínal obyčejnými steroidy, potom přešel ke drogám na povzbuzení a halucinogenům. Jistého dne navštívil dům vedoucího skupiny Pekelných andělů a nesl tašku, obsahující 30 tisíc dávek heroinu a kokainu v hodnotě miliónu dolarů. Byl při tom zatčen policií a odsouzen k pěti letům vězení. (Ironman July 1972)
Steve Michalik: „Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo vyhrát jedno z nejvyšších ocenění v Americe, titul Mr. America. Jsem přesvědčen, že Peary Rader rád otiskne moje prohlášení týkající se faktu, že jsem ve své kariéře nikdy neužíval žádné steroidy (kopie na příloze). Také můj přítel Dennis Tinnerino mnohokrát veřejně řekl, že steroidy nikdy nebral a brát nehodlá.“ (Ironman September 1972)
Don Howorth: „V roce 1979, téměř po deseti letech nečinnosti, jsem se vrátil k soutěžení, ale nedařilo se mi. Vážil jsem 82 kg místo obvyklých 97 kg, ale věci se příliš změnily. Nikdy jsem nebral tolik steroidů, úplně mne zbavily kontroly. Shodil jsem a s mým tělesným typem ztrácím svaly. Trvalo celou věčnost, než jsem zase přibral. Měl jsem po čtyřicítce a rok a půl jsem nevážil více jak 70 kg. Ze steroidů jsem byl velice vážně nemocný.“ (Ironman May 2003)