The Amazing Samson (4)

zass_k_copy.jpgPo příjezdu do Budapešti vyšlo najevo, že zde vystupuje známý lamač železa Siegmund Breitbart. Schmidt se domníval, že Zass je lepší a hodlal toho využít, tudíž se domluvili na spolupráci. Zass neměl po všech těch strádáních formu, sehnal si tedy řetězy na trhání a nacvičoval prorážení prken hřebíky. Po měsíci byl připravený vyzvat ve Schmidtově cirku svého soka, jak dokazovaly plakáty s titulky „Samson – Nejsilnější muž světa.“

Bohužel, utkání se neuskutečnilo. Zass nyní dostával vysoký honorář a získával mezinárodní reputaci. Jakmile přišla nabídka z cirku Novi v Paříži s ještě vyšším platem, Zass neváhal a 22. října 1923 přijel do Paříže. Poté se přesunul do Švýcarska a přezimoval v Itálii. Zde obdržel jménem sira Oswalda Stohla pozvání do Anglie. Dne 4. března 1924 Zass zahájil turné v Coliseu a pokračoval v Alhambře, Manchesteru, Bristolu, Chathamu, zpátky do Londýna, pak týden v Leicesteru a dalších pět týdnů v Londýně – vše s ohromným úspěchem. V roce 1933 na Annual Health&Strength League Display v Londýně Samson předvedl tato čísla:

Holou rukou prorazil šestipalcový hřeb skrz 7,5 cm tlusté prkno. Pak hřeb ovinul prostředníčkem a vytáhl, nebo jej vytáhl zuby.

Špičkami prstů nadzvedl 302 kg železný nosník.

Nadechnutím hrudníku trhal řetězy.

Zkroutil 180 cm dlouhou železnou tyč o šířce 2,5 cm a tloušťce 1 cm.

Zvedl a nosil koně vážícího 290 kg.

Nechal si na prsou rozbíjet ohromný kámen, vážící 500 kg.

Vleže na zádech držel na prsou dvě šikmé rampy, na které napochodovalo 20 mužů, a Zass je nadzvedával nadechnutím hrudníku.

Na snímcích Zass nese koně, Zass drží na prsou 16 mužů a Zass nese na ramenech piano se dvěma dívkami.