Šťastná třináctka Phila Heatha

11/2011 přináší společná česká a slovenská edice mezinárodního časopiseckého titulu MUSCLE&FITNESS (jako první ze všech odborných měsíčníků na celém světě!) kompletní reportáž z Olympia Weekendu 2011 v Las Vegas.

Teď možná trochu zklamu romantické představy španělsky nemluvící části našich čtenářů, ale musím prozradit, že exoticky až exkluzivně znějící Las Vegas znamená česky prostě Louky. (A po slovensky Lúky.)

Vznikající usedlost uprostřed Nevadské pouště tak nazvali v 18. století španělští dobyvatelé této části severoamerického kontinentu. Ve 20. století pak dostalo dynamicky se rozrůstající město přezdívku Sin City (Město hříchu) zejména díky záplavě neonů, denní čtyřiadvacetihodinové možnosti gamblingu a zábavy všeho druhu.

Dnes má Las Vegas kolem milionu stálých obyvatel a ročně ho navštíví více než 30 milionů turistů; nejenom Američanů, ale také zvědavců z celého světa. Více než dvě stě hotelů jim nabízí 125 tisíc pokojů. Hotel Orleans s 1886 pokoji na 21 patrech nepatří k těm největším a v době současné ekonomické krize většinou nebývá plně vytížen. Nicméně každoročně mívá jeden týden v září naplněnou kapacitu. Uhodli jste, je to v době Olympia Weekendu!

Jinak současný Olympia Weekend Joe Weidera se při svém vzniku v roce 1965, a ještě dlouho poté, jmenoval Mr. Olympia a konal se nejenom v USA, ale i v dalších částech světa. „Víkendový“ název nabyl v roce 1999 markantním rozšířením programu a přestěhováním do Vegas, který je pro tento typ akcí jako stvořen. Od té doby byl šest let jeho dějištěm elegantní hotel Mandalay Bay. V roce 2005 se pak nejprestižnější událost fanatiků hardcore bodybuildingu a fitness přesunula do méně nablýskaného Orleansu, sice mimo hlavní třídy zvané Strip, ale s přilehlou halou Arena, jež má kapacitu hlediště pro 10 tisíc lidí.

podpis-major.jpg