HARDCORE: Branch Warren

l foto: M&F

Arnold Sports Festivalu (1.–4. 3.) v americkém Columbusu (Ohio) zajímá fanoušky profesionálního bodybuildingu jen máloco více než dilema ohledně comebacku Branche Warrena. Bude loňský vítěz letos stejně úspěšný jako před rokem anebo z 14členného startovního pole vzejde nový šampion?

Odpověď pak v mnohém závisí na tom, jak se 36letému Texasanovi povedlo zotavit se ze zranění pravé dolní končetiny, jež mu – mimo jiné – loni v září zabránilo nastoupit na Mr. Olympia k obhajobě bronzové příčky z roku 2010 (v roce 2009 skončil 2.). Vzhledem k charakteru Warrenových tréninků – vyznačujících se kombinací těžkých vah a, řekněme, hodně rozevláté techniky – jsme si tenkrát mnozí řekli, že si o zranění přímo koledoval. Ale chyba lávky! Jak to už v takových případech bývá, za bolestivým natržením šlachy pravého kvadricepsu stála tehdy docela banální příčina – poklouznutí při vystupování z auta… I tak si však Warrenův poněkud osobitý styl tréninku připomínáme následujícím videem.

Ovšem zpátky k aktuální situaci. Jak naznačuje tento videozáznam, pořízen šest týdnů před Arnold Classic 2012 během Warrenova tréninku stehen v texaském Metroflex Gymu (Arlington), se Branch zdá být v dobré kondici a pevně věří, že jeho stehna dosáhnou bývalého lesku.

Zda se mu to opravdu povede, se již brzy uvidí.