Šikmé tlaky: jak na ně? (Trénink s Erin Stern, 2012)

l foto: M&F

erin_stern_k_ikmm_tlakom.jpgMilé dámy, možná víte, že trénink prsních svalů vám sám o sobě nezvětší objem košíčků u podprsenky, ani nepozvedne ňadra jako plastická operace. Co však může udělat, je vyplnit hrudník, takže budete i v sexy halenkách vypadat o hodně lépe.

Z tohoto pohledu je zvlášť důležité věnovat náležitou pozornost horní oblasti prsních svalů kolem klíčních kostí. Teprve rozvojem těchto partií totiž získá váš hrudník tolik atraktivní plný vzhled. Jak toho však docílit?

Cvikem číslo jedna pro horní oblast hrudníku je tlak na šikmé lavici. Výhodou verze s jednoručkami je prodloužení rozsahu pohybu i jeho přirozenější dráha, lépe respektující vaši individuální biomechaniku. Ovšem chcete-li si zkusit vyšší váhy, nelze nic namítat ani proti příležitostnímu zařazení velké činky. Navíc, ať už s velkou činkou nebo s jednoručkami, tlaky na šikmé lavici působí i na ramena a tricepsy, tudíž skončíte také s pevnými a tvarovanými pažemi. Což také není k zahození, viďte?

Pokud máte pochybnosti ohledně techniky šikmých tlaků, perfektní provedení cviku s jednoručkami předvádí na videu Erin Stern (také na obr.), vítězka Figure Olympia 2010.