ARMAND TANNY – V našich srdcích žije dál

(Pokračujeme v seriálu, napsaném ještě za jeho života.)

armand_tanny_03.jpgArmand Tanny se narodil 5. března 1919 v Rochesteru, stát New York, odkud rovněž pocházeli skvělí kulturisté Dan Padilla a Pete Grymkowski, a původně se jmenoval Armondo Tannidinardo. Jeho starší bratr Vic měl vždycky čuch na dobré věci a rozeznal podvodníky od skutečných umělců.

Ještě jako týnejdžr Vic otevřel v garáži rodičů posilovnu a za týdenní trénink vybíral po dolaru. Později založil v Rochesteru opravdovou posilovnu a záhy zamířil za štěstím do Kalifornie. Jak Vic rozšiřoval svůj byznys, malý Armand zatím rozšiřoval svoje záda.

Než dovršil 19 let, Armand nadhodil 137 kg. Mnoho let později to dokázal jednou paží. Brnkačka. Jako mladík vynikal ve všem, do čeho se pustil, ať už to bylo vzpírání, zápas, dobrý prospěch ve škole nebo chození za děvčaty.

V roce 1939 se vydal do Kalifornie. S plány hodnými jeho geniálního IQ nastoupil do přípravky pro medicínu na UCLA. Chtěl být neurochirurgem. Po dvou letech už měl dost znalostí na zkoušku z tělesné terapie, ale nastal problém – a jím byla Muscle Beach a její volání hlasem Sirény.

„Ne že bych nechtěl nebo nemohl dodělat školu, jen jsem miloval trénink na pláži,“ říká Armand. „Chtěl jsem tam být od svítání do soumraku. Vzdělání je jedna věc, ale musíte mít perspektivu. Chápejte, rád jsem naháněl hezké holky, je to báječná zábava.“