Zážitky s Arnoldem (9)

arne_1971_wayne_copy.jpgZápisky Dicka Tylera z časopisu Muscle Builder 1969

Následující sobotu bylo perfektní počasí. Art s Arnoldem měli ke mně přijet na desátou. V jedenáct jsem se odhodlal zavolat; Josie mi řekla, že ti dva už odjeli na snídani. Takže tak – oni se rozhodli nejdříve naplnit. To zabere hodně času, protože oba dokáží slintat i nad kostkou ledu. Nachystal jsem se na čekání, ale přijeli jen o hodinu a půl pozdě.

Po výměně zdvořilostí jsme vyjeli směrem na North Hollywood. „LUUK!“ vykřikl Arnold. „Arnolde,“ řekl jsem. „VAT?“ „Počkej, až auto zastaví.“ „Ano, počkej,“ řekl Art. „Musím najít místo k zaparkování.“ „VY NOT JUST PARK THERE?“ tázal se Arnold a ukázal na prázdné místo. Art trval na tom, že tu možná pobudeme déle než za pěticent, a hledal volné místo.

Uvnitř posilovny nás čekala vůně čerstvé malby. Vše bylo nové s výjimkou činek. Fanoušci powerliftingu by měli radost, neboť činky pocházely z garáže Billa „Buráka“ Westa. K místu patřila rovněž část pro ženy, sauna a bazén. Pak mne Arnold zavolal ze šatny. Když jsem tam přišel, stál v plavkách před zrcadlem. „LUUK AT MY LATS,“ řekl. Přátelé, vše co mohu říci je, že ladily s jeho trupem. Začíná se z něho klubat největší kulturista historie. To nejsou pouhá slova, uvidíte v září na Mr. Olympia.

Zavolal jsem na Arta. „A mrkni na tohle,“ řekl a postavil se poblíž Arnoldovy napnuté paže. „Postav se tamhle a pověz co vidíš.“ Viděl jsem nejúžasnější vrcholek bicepsu v životě. „Můj ty bože! Kouká zpátky na něho.“ Pak si Arnold dal lehký trénink. Lidé se dívali a nato přišla ona, ozářená paprsky odpoledního slunce. „Jaké tělo!“ prohlásila. Měla minisukni, kozačky, námořnické sako a šlo ji obtížně popsat. Arnold rozpačitě sklonil hlavu. „Chtěla by ses s ním nechat vyfotit?“ zeptal se Art. Nemusel říkat dvakrát. A tak Art svými kouzelnými čočkami zachytil další významný okamžik v kariéře Arnolda Schwarzeneggera.