British Grand Prix 2011

l foto: MATT MARSH

pozvání na poslední chvíli poté, co v sobotu zvítězil ve váze nad 100 kg na Amateur Mr. Olympia 2011.

Vítězem zápolení bez rozdílu vah se stal Američan Branch Warren, jenž před dvěma týdny triumfoval také na Arnold Classic 2011

Favorizovaný Texasan předvedl své známé kvality, zejména pak masivní, hustou a extrémně vaskulární muskulaturu, nutno však říci, že připraveností přece jen za vítěznou fazónou z Columbusu poněkud zaostal.

Na druhé příčce se umístil Nizozemec Roelly Winklaar, jenž od svého loňského triumfu na New York Pro tak vystoupal opět na medailovou pozici. Exotický rodák z ostrova Curaçao (souostroví Malé Antily) tím udělal další krok mezi absolutní kulturistickou špičku. Některými svalovými partiemi, především pažemi, do ní patří již nyní, po dobudování zad a odstranění nedostatků v prezentaci pak může představovat vážnou hrozbu na kterémkoliv pódiu.

Warrenův někdejší sparingpartner Johnnie Jackson potvrdil vynikající formu z letošní Arnold Classic, obsadil bronzovou příčku a s ní i poslední ze tří postupových míst na Mr. Olympia 2011. Udivoval masivní horní polovinou těla s dominantním svalstvem zad a hrudníku, překážkou k vyššímu umístění jsou tradičně zaostávající stehna…

Pětici finalistů doplnili symetrický Ronny Rockel z Německa a Řek s australským pasem Mike Kefalianos, jenž byl po stránce svalové kvality možná nejlépe připraveným borcem na pódiu.

Soutěž profesionálních kulturistů ve váhově omezeném zápolení do 202 liber se z pohledu medailových pozic stala čistě britskou záležitostí. Z trojice domácích závodníků stanul posléze nejvýše James „Flex“ Lewis, když velmi jednoznačně předstihl své krajany Johna Hodgsona na druhé a Jamesa Llewellina na třetí příčce. Všichni tři se kvalifikovali na 202 Showdown, jež se jako jedna z oficiálních akcí Olympia Weekendu 2011 koná v polovině září v Las Vegas.

Dáváme do pozornosti fotografie ze soutěže na webu našeho licenčního partnera FLEX USA

Snímky a videa nabízí také portál EastLabs.biz, obsáhlé fotogalerie najdete také ZDE, a ZDE

VÝSLEDKY  

PREJUDGING (POSLEDNÍ VYVOLÁNÍ)

FINÁLE (OPEN)

BRANCH WARREN (VOLNÁ SESTAVA)

JOHNNIE JACKSON (VOLNÁ SESTAVA)

RONNY ROCKEL (VOLNÁ SESTAVA)

MIKE KEFALIANOS (VOLNÁ SESTAVA)

FINÁLE (do 202 lbs.)

JAMES „FLEX“ LEWIS (VOLNÁ SESTAVA)

JOHN HODGSON (VOLNÁ SESTAVA)

JAMES LLEWELLIN (VOLNÁ SESTAVA)