Herkulovská série – Kevin Sorbo

Herkulovská série - Kevin SorboHERKULOVSKÁ SÉRIE

O vzniku Herkulova mýtu se můžete vcelku detailně dočíst v knize „Historie síly.“ Představa neohroženého muže s nadlidskou silou prošla v různých uměleckých formách staletími a není divu, že se jí s povděkem ujali také filmoví tvůrci. K divení není ani to, že do titulní role vybírali pohledné, urostlé a svalnaté muže, potažmo kulturisty. V dalších dílech této série se budete seznamovat s příslušnými herci a jejich tvorbou. Aby se Herkules necítil sám, budou s ním kamarádi z branže jako Tarzan, Samson, Goliáš, Ursus nebo Maciste.

1. KEVIN SORBO
Spolu s Lou Ferrignem měli před staršími herci i režiséry nespornou výhodu v moderních natáčecích technologiích. Steve Reeves a Reg Park museli všechny zápasy a silácké výkony doslova odedřít vlastníma rukama, kdežto Sorbo se mohl spolehnout jak na počítačové animace, tak na trikové kamery a kaskadéry. Tím moderní Herkulové poněkud ztrácejí na prapůvodní syrovosti, nicméně divák odchází od televizoru vcelku spokojený.
Kevin David Sorbo se narodil 24. září 1958 v Minnesotě, USA. Na střední škole patřil k výtečným sportovcům, poté graduoval na univerzitě v marketingu a se skupinou herců cestoval 4 roky po světě. V roce 1986 se usadil v Los Angeles, pracoval jako model a vyhazovač a usilovně trénoval. Mihl se v seriálu „To je vražda, napsala“ a kandidoval na roli vyšetřovatele v sérii „AKTA X“ (získal ji David Duchovny). S výškou 190 cm a slušnými svaly byl Sorbo ideálním představitelem své životní postavy ve dlouhém seriálu „Hercules: The Legendary Journeys“. Dne 5. ledna 1998 se oženil s herečkou Sam Jenkins, která také hrála v Herkulovi.
Filmografie: TV seriál Hercules (1994–1995), Kull the Conqueror (1997, podle knihy autora Conana R.E. Howarda), Hercules and Xena (1998).