Televizní historie

Televizní historieTelevizní historie

Nejvyšším televizním profilem pro kulturistu zůstává čtyřleté období (od března 1978 do června 1982), kdy Lou Ferrigno hrál na CBS v sérii The Incredible Hulk. Tři desítky let předtím však pronikly na malou obrazovku jiné velké postavy.
* V roce 1949, deset let předtím, než se stal originálním Herkulem, účinkoval Steve Reeves v pilotním filmu pro budoucí seriál Kimbar, Lord of the Jungle; nikdy nebyl vysílán. Začátkem 50. let Reeves vystupoval v populárních pořadech jako Topper a The Burns and Allen Show.
* Populární kulturista 40. let Jack LaLanne byl hostitelem průlomového celonárodního cvičebního programu (1956-1970). Pět let předtím měl podobný lokální pořad v San Francisku.
* Kulturista Peter Lupus hrál siláka Willyho Armitage v seriálu Mission Impossible (1966-1973). Předtím jako Rock Stevens natočil několik italských herkulovských filmů.
* Dave Draper vystupoval se skupinami The Monkees („I Was a 99-pound Weakling“, 1967) a The Beverly Hillibillies („Mr. Universe Muscles In“, 1967). V roce 1964, oblečený v kůži jako David the Gladiator, účinkoval asi rok v losangeleské televizi v italských dobrodružných inscenacích (na fotu s herečkou Claudií Cardinale).
* Dne 5. května 1977 vysílala televize v pořadu The Streets of San Francisco epizodu nazvanou „Dead lift“. V podivném pohledu na Iron Game zabíjí nejistý kulturista ženu, odmítající jeho návrhy. Vraha hrál sotva opeřený herecký nováček Arnold Schwarzenegger, mihli se zde také F. Columbu a R. Robinson.
Tým KRONIKY blahopřeje guvernérovi k šedesátinám.

Rubriku KRONIKA připravuje JOSEF ŠVUB