Herkulovská série – Reg Lewis

Herkulovská série - Reg LewisHERKULOVSKÁ SÉRIE

REG LEWIS
Se svým tmavým, energicky jiskrným latinsko-americkým vzhledem mohl Reg Lewis dojít v životě mnohem dál. Neříkám, že dosáhl málo – byl Mr. America, Mr. Universe a 3. na Mr. Olympia, slibně začal u filmu, ale pak se něco pokazilo. Pocházel z velké portugalské rodiny se šesti dětmi, žijící v městečku Niles nedaleko San Franciska. Jako kluk hrál skvěle baseball, v 15 začal trénovat a v 18 již měl za sebou pěknou řádku titulů. V roce 1954 odjel do Las Vegas, byl přijat do skupiny kulturistů sex-divy Mae West a procestoval s nimi celou Ameriku („Bylo to kvůli gáži 250 dolarů týdně,“ říká.) Později se stal osobním přítelem a tajemníkem herečky, vozil ji na premiéry a doprovázel na všechny společenské události od 50. do 70. let.
V roce 1960 jej oslovil Reevesův agent Mitchell Gertz a Reg podepsal smlouvu se společností EUR STUDIOS v Itálii. V období leden 1961–březen 1962 natočil svůj první a vlastně jediný Herkulovský film „Fire Monsters Against Son of Hercules“ (jinak též Maciste vs. Monsters). Společnosti však došly peníze a rozhněvaný Lewis uprostřed natáčení dalšího filmu (Gladiatrici s Leroy Colbertem) odjel domů… Pro společnost UNIVERSAL účinkoval ve filmu „The Brass Bottle“ (1964) a potom je režisér A. Mackendrick vybral ze 300 kulturistů pro dnes již klasický film „Don´t Make Waves“ (1967, s Dave Draperem a Chetem Yortonem), kde ztělesnil monstrózního doktora. Z účasti ve filmu „Muscle Beach Party“ sešlo kvůli manželce, která požadovala vyšší než nabízený honorář! V roce 1978 Lewis vystupoval v Las Vegas s herečkou Debbie Reynolds v pořadu imitací Mae West, dále natočil asi 15 reklam pro firmy Camel, Chevrolet, Plymouth a další, a vystupoval v mnoha TV-shows (Good Morning America; Red Shelton Show, Hollywood Star show). Spoluúčinkoval rovněž na posledním dílku Mae West („Sextette,“ 1978), o líbánkách hollywoodské krásky s jejím šestým manželem. Na plátně se ještě objeví Kal Szkalak a Ringo Starr.
V rozhovoru pro časopis IRONMAN říká, že na Mr. America 1963 už bylo hodně závodníků na steroidech. Pak přišla nová generace, která trend přirozeného sportu převedla směrem ke hmotě a žilnatosti. „V mé době šlo o zdraví, hezký vzhled, dlouhý život a dobrou náladu. Dnešní chemický bodybuilding monstrózní hmoty svalů oslovuje pouze okrajové frakce ignorantů.“
Reg Lewis naposledy soutěžil v roce 1983 ve věku 47 let.