M-ČR v tlaku na lavici (WUAP)

l text: JAROMÍR ŠRUC

V Tuchořích nedaleko Žatce se v sobotu 31. 3. 2012 konalo Mistrovství České republiky v benčpresu asociace WUAP (World United Amateur Powerlifting). Soutěž byla otevřená, tudíž se očekávala i mezinárodní účast. Z celkového počtu 40 závodníků přijelo 8 borců ze Slovenska.

Mezi ženami kralovala Hanka Nachtigalová, která s tělesnou váhou 47,6 kg vytlačila činku o váze 50 kg a tím si zajistila absolutní prvenství. Bohužel to byl také jediný pokus, který Hanka zapsala…

Na druhém místě skončila Dáša Sadílková s výkonem 57,5 kg, stejného umístění dosáhla také v absolutním pořadí. Třetí místo (rovněž i v absolutce) patřilo Jitce Krásové, která vytlačila činku o hmotnosti 52,5 kg. Ze soutěže vypadla Lucie Blínová, která nezvládla základní pokus 45 kg.

Mezi dorostenci suverénně vyhrál Filip Čížek, který s tělesnou váhou 124,4 kg zatlačil činku o váze 240 kg a zajistil si tak vítězství i v absolutním pořadí. Hned za ním se umístil David Taller, který zvládl 190 kg. Třetí skončil Milan Mazáč ze Slovenska, který po neúspěšném prvním i druhém pokusu nakonec napotřetí zapsal 160 kg.

Kategorii juniorů dominoval Robert Kohút ze Slovenska, který vytlačil 200 kg a v absolutním pořadí mezi juniory získal zlato. Stříbro si výkonem 190 kg zasloužil další slovenský závodník Radoslav Tomašovič. Bronz vybojoval Peter Sobol (SR) výkonem 140 kg. Absolutní pořadí juniorů tedy jednoznačně ovládli slovenští závodníci.

V kategorii masters zvítězil výkonem 230 kg Viktor Kudi, který nechybí na žádném siláckém klání. Na druhém místě skončil Pavel Čížek s výkonem 240 kg. V absolutním pořadí na třetí příčce se výkonem 135 kg umístil Václav Mareš, pro kterého byla tato soutěž premiérou. Jaromír Mizera bohužel vypadl na základním pokusu 170 kg.

Nejobsazenější kategorie open patří vždy k tomu nejlepšímu, je možno vidět velmi slušné výkony a souboje mezi závodníky. Tak tomu bylo i tentokrát, když boj o prvenství v absolutním pořadí sváděl Petr Bolf a Jaromír Šruc. Po neúspěšných dvou pokusech Petr Bolf nakonec 270 kg přece jen zvládl a stal se vítězem. Na druhém místě stál tedy Jaromír Šruc se svým osobním rekordem 250 kg. Třetí místo uzmul Daniel Kopřiva, který zatlačil 215 kg. Tento závodník zároveň předvedl nejhodnotnější výkon v kategorii raw, tedy bez dresů.

Aby vše proběhlo podle pravidel, rozhodovali mezinárodní rozhodčí Michaela Týnková, Monika Rovná a Martin Košnar. Dalším novým národním rozhodčím se stala Hanka Nachtigalová, která úspěšně zvládla zkoušky. Celou soutěží nás doprovázel moderátor Pavel Vacek.

Dík patří celému týmu organizátorů soutěže v čele s Jaromírem Šrucem a sponzorům, kteří akci podpořili: Hospůdka u Jožana, Pizzerie Panamera, Pneuservis – Černý, Stavebniny Versico, Elna servis, Leros – Léčivé rostliny, Zahradnictví – Cinke, Fitness Norma Žatec a firma Maxxwin – sportovní výživa, která zajistila ceny pro vítěze. Nemalý dík patří také panu Koldovskému, oficiálnímu zástupci asociace WUAP v ČR, který zajistil ceny a výrazně se podílel na zajištění soutěže.

VÝSLEDKY

petr_bolf_tla_270_kg.jpg

Petr Bolf tlačí 270 kg.

 

petr_bolf_tla_210_kg_raw.jpg 

V zápolení raw zvládl Bolf 210 kg.

 

jarda_ruc.jpg 

Jaromír Šruc

 

absolutn_poad_mui_raw.jpg 

Absolutní pořadí – muži raw (zleva): Bolf, Kopřiva, Brtek.

 

filip_ek.jpg 

Filip Čížek

 

absolutn_poad_eny.jpg 

Absolutní pořadí – ženy (zleva): Sadílková, Nachtigalová, Krásová.