Profil – Don Peters

Profil - Don PetersProfil
DON PETERS

      Podobně jako jiné lidi můžeme kulturisty podle povahy rozdělit na spíše rezervované a uzavřené (Reeves, Yates), výmluvné (Shawn Ray, Šarčev, El Sonbaty), dobrácké a veselé (Eiferman, Padilla), s vybraným chováním (Park, Ross) nebo kulturisty extrovertní a společenské (Arnold). Do poslední skupiny také patří populární kalifornský idol Don Peters. Potrpěl si na kamarádské kontakty a ve snaze spojit kulturisty, již tak ve společnosti dost izolované, co nejblíže k sobě do „velké rodiny“, často ve své rezidenci ve Studio City, Los Angeles, pořádal honosné párty. Když LA navštívil některý známý kulturista jako Franco Columbu nebo Sergio Oliva, večírky obvykle trvaly až do rána. Don později koupil druhý dům v North Hollywoodu, kde měl bazén a místo garáže báječně zařízenou posilovnu. O víkendech tam zval přátele na společné tréninky, koupání a opalování.
      Peters se narodil 5. srpna 1936 v Mindenu, stát Louisiana, ale dětství prožil v texaském Garlandu. Jako vynikající sportovec soutěžil v košíkové, fotbalu a atletice, držel též rekordy střední školy ve skoku o tyči. Trénovat začal v roce 1953, o šest let později vyhrál soutěž Mr. Dallas a odjel do Los Angeles, aby v posilovně Vince Girondy získal lepší znalosti o sportu. V roce 1963 měl svatbu s krásnou blondýnkou Dee Limon a za rok se jim narodil syn Steve. Don měřil 184 cm, vážil 98 kg a měl 78,5cm pás.
      Gene Mozée tvrdí, že Don vyhrál asi 25 titulů a celkově sesbíral přes stovku trofejí, což podle internetové databáze vcelku souhlasí. Mezi nejvýznamnější úspěchy Dona Peterse nutno zařadit IFBB Mr. International 1966, Mr. Los Angeles 1967 a Mr. Southern California 1967, IFBB Mr. Western America 1969, prvenství ve vysoké kategorii na WBBG Mr. America profi 1978 a AAU Mr. California Masters 1982. K tomu ještě dvě první místa ve vysoké kategorii z IFBB Mr. America (1968, 1969, startoval celkem pětkrát) a 4. místo z IFBB Mr. Universe 1968. V lednu 2001 se u Dona objevila rakovina centrální nervové soustavy a zemřel 16. března 2001 ve věku 64 let.