Arnold a Barbara

barbara03.jpgS Arnoldem se zdaleka neloučíme a pokračujeme novým seriálem. (Úvodem podle knihy Wendy Leigh – Arnold: Neschválený životopis, Premiéra 1991)

Do roku 1969 prožil Arnold Schwarzenegger víc dobrodružství, než se většině lidí povede za celý život. A přece mu jedna zkušenost zůstávala cizí – vášeň a láska. V červenci 1969 se však v jedné restauraci v Santa Monice, které se říkalo U Zuckyho (Zucky´s Delicatessen Coffee Shop), setkal s dívkou, jež se stala jeho první vážnou známostí. Tou dobou už se učil být Američanem, zvládal všechno po americku a do úžasných možností té země se doslova zamiloval. A logickým vyústěním jeho nové vášně byla Barbara. Bylo jí dvacet a představovala prototyp americké dívenky, takové modrooké blondýnky, ne nepodobné Meinhardově snoubence Erice (jak víte, Meinhard byl Arnoldův starší bratr). V době, kdy ji Arnold potkal, pracovala jako servírka, ale nebylo to její povolání, jen brigáda, aby si vydělala na poslední rok školy v San Diegu, kde studovala na učitelku.

Barbara byla jemná a domácká žena, která stejně jako Arnoldova matka skrývala pod poddajným povrchem silnou vůli. Narodila se v zámožné kalifornské rodině a do Arnolda se okamžitě beznadějně zamilovala. Byl opálený a svalnatý, mluvil lámanou angličtinou a v jejích očích byl naprosto úžasný. Barbara byla nevinná a idealistická. O Arnoldovi nikdy neslyšela a o jeho titulech nic nevěděla. Byla citlivá a co bylo pro Arnolda štěstí, specializovala se na výuku angličtiny. Arnold, který měl sklony k záletům na jednu noc, se k ní choval úplně jinak, zval ji na normální schůzky, chodili spolu. Byla pro něho Madonou, ženou, kterou choval v úctě.

barbara_dnes_copy.jpgO vánocích 1969 už spolu zcela vážně chodili. V roce 1970 získal Arnold celou kulturistickou tiáru: uchvátil tituly Mr. Universe, Mr. World a Mr. Olympia. Stal se opravdovým králem a už nikdy žádnému kulturistovi nedopřeje, aby ho porazil. Vlády nad kulturistickou říší se ujal s lehkostí člověka, který se na kralování připravoval od svých třinácti let. Po boku mu stála Barbara Outland, Franco převzal roli dvorního klauna a nechyběla ani skupina moudrých rádců v čele s Joe Weiderem a Joe Goldem. Arnoldův královský dvůr neměl trhliny.

V létě 1971 jeli Arnold s Barbarou do rakouského Kufsteinu navštívit Eriku, matku Meinhardova nemanželského syna Patricka. Barbara pobyla s Erikou pár minut o samotě a svěřila se jí, že kdyby se s Arnoldem něco stalo, nepřežila by to. Hluboce ho milovala a svědkové dokládají, že i on k ním měl silný citový vztah, v její přítomnosti viditelně tál a zdálo se, že se doopravdy zamiloval.

Po návratu domů zabředli Arnold s Barbarou do slastí společné domácnosti. Tou dobou si už Barbara na Arnolda zvykla, přivykla jeho panovačným způsobům i neukojitelné ctižádosti. Po dva roky ho na Silvestra sledovala, jak si v bodech sepisuje dlouhý seznam toho, co chce v následujícím roce dosáhnout. Za rok byly všechny body splněny…