Smartlabs Cup (SKFČR)

l text a foto: ZDENĚK DRYÁK

Krnově a o následujícím víkendu v Ostravě.

Svůj triumf bude moci završit v poslední soutěži roku pořádané tradičně Zbyňkem Ceradským v Březnici u Příbrami v neděli 27. listopadu.

Ve sloučené kategorii juniorů a dorostu se sešel jeden mladší a jeden starší dorostenec a junior, zvítězil věkově prostřední Jakub Dupák z Hodonína. Oba starší si to pak ještě rozdali mezi mladšími muži.

V kategorii mužů nad 30 let dali rozhodčí přednost lépe dotažené formě Miroslava Dopiráka z Valmezu před asi nejlépe symetrickým závodníkem soutěže Lukášem Zahálkou z Tábora.

Na rozdíl od loňska se předvedly alespoň tři závodnice v bodyfitness, Lucie Štefková ze Sadské se připravila nejlépe z nich.

Početné diváky pobavil i udivil svým exhibičním výstupem Silák Franta (Šebela), aby tak připomněl odkaz jiného slavného brněnského siláka Franty Kocourka.

Reprezentační trenér juniorů Vladimír Pajič předvedl na pódiu adepty účasti na MS juniorů a masters IFBB, které se bude konat 26.–27. 11. ve španělské Santa Susanně. Dobrou přípravu potvrdil junior Milan Obořil, velmi pohledná reprezentační sestava juniorek – Michaela Podnecká, Jana Černovská a Bára Černáková – má dva týdny na dotažení formy. Výpravu doplní závodníci kategorie masters.

K celkově dobrému dojmu ze soutěže přispělo i mimořádně kvalitní nasvětlení scény, které je důležité nejen pro diváky a rozhodčí, ale i pro přítomné fotografy, kterým se jistě podařily mimořádně kvalitní záběry…

 

VÝSLEDKY

Junioři do 21 let 1. Jakub Dupák (Hodonín) 2. Petr Širc (Incore fitness Brno) 3. Jakub Prudil

Bodyfitness ženy 1. Lucie Štefková (FC Rocky Sadská) 2. Aneta Pokorná (Fitness Factory Jihlava) 3. Kateřina Čáchová (Praha)

Muži do 30 let 1. Lubomír Štefek (FC Dragon Ostrava) 2. Miroslav Pražma (FitnessOC Tábor) 3. Tomáš Dubaj (FC Dragon Ostrava) 4. Martin Adamčík (ProfiGym Středokluky) 5. David Siegl (Nová Ves u Kolína) 6. Petr Širc (InCorefitness Brno) 7. Tomáš Haník (Muscle Factory Březnice) 8. Jakub Dupák (Hodonín) 9. Petr Chalupa (Muscle Factory Březnice)

Muži nad 30 let 1. Miroslav Dopirák (Valašské Meziříčí) 2. Lukáš Zahálka (FC Oc Slunce Tábor) 3. Tomáš Zedníček (FC Dragon Ostrava) 4. David Petrejčík (České Budějovice) 5. Marcel Nosek (Best Ftiness Žďár n. S.) 6. David Rapčan (Assen Ostrava)

Absolutní vítěz Lubomír Štefek

 

lubo_terezka_1930.jpg  

Luboš Koumal s dcerou Terezkou.