Vánoční cena v powerliftingu

l foto: ČSST

Milana Špingla (na obr.) na tradiční Vánoční ceně v powerliftingu, jež v prosinci v Bánovcích nad Bebravou dala tečku za trojbojářskou sezonou IPF nejen na Slovensku, ale i v Česku.

Špinglovi se přitom dařilo nejen v jeho parádní disciplině – dřepu. V tlaku na lavičce zvládl solidních 272,5 kg, čímž zaostal pouze o 2,5 kg za svým osobním maximem. To se pak o 2,5 kg pokoušel zvýšit v mrtvém tahu a 327,5 kg (poté, co již měl zapsáno 320 kg) v třetím pokusu bylo jeho jediným zaváháním v soutěži.

Za výsledný součet ze tří disciplin 1002,5 kg si tak závodník TJ Sokol Nymburk, vážící 140,4 kg, připsal 559,9965 Wilksova bodu, čímž se stal absolutním vítězem klání jednotlivců. Navíc slavil úspěch také v soutěži tříčlenných družstev, kde společně s oddílovými kolegy Janem Pincem a Zbyňkem Krejčou obhájili loňské prvenství.

Špingl, jenž si letos bronzem z ME ve Frýdku Místku a čtvrtým místem z MS v kanadském St. John´s NL našel cestu do úzké světové špičky, tak završil svou zatím životní sezónu.

Zbývající dvě místa na stupních vítězův v hodnocení bez rozdílů vah obsadili slovenští závodníci z Xavax Power týmu Bardejov – Peter Ovšonka (529,4820 W.b.) před Pavolem Varcholou (528,2760 W.b). Oběma pak, společně s Dušanem Černákem, patří i druhé místo v soutěži družstev – před trojicí Štefan Koľšovský, Peter Cuker a Tomáš Malinovský.

Kompletní výsledky najdete na oficiálním webu Českého svazu silového trojboje. Tytéž stránky nabízejí na HOME PAGE ze soutěže i zajímavé fotografie.