Gigant Reg Park

Gigant Reg ParkGigant Reg Park

Na grandiózní show AAU Mr. USA 1957, kterou vyhrál sympatický Richard DuBois, diváci rovněž shlédli exhibiční vystoupení dvou velkých kulturistů – Steve Reevese a Rega Parka. Reeves tehdy nosil vousy a na Parkovu otázku odvětil, že pojede do Itálie natáčet filmy o Herkulesovi. A skutečně, film Herkules měl premiéru v roce 1959, ovšem žádný velký hit to nebyl, dokud producent Joseph Levine nevložil do jeho propagace a následně do výroby pokračování Hercules Unchained milióny dolarů. Reg Park senior obdržel konce roku 1960 dopisy ode dvou filmových společností, jedné z Říma a druhé z Paříže, s nabídkou spolupráce pro Rega mladšího. Mezitím sám Reg našel ve své poště v Joburgu pozvání od společnosti Rome Company na 12. prosince, což nemohl stihnout, tak nechal vše plavat a odjel do Kapského Města. Tam, uprostřed tréninku v posilovně Johny Isaacse, přijal telefonát z Říma se žádostí, zda by se 27. prosince dostavil na filmové testy. Odvětil pouze: „Dejte mi dobré podmínky, pětihvězdičkový hotel a můžeme se bavit!“ Vzápětí předal řízení firmy kolegovi Jannie Graafovi a odletěl do Itálie.
Zástupce společnosti signor Ralph Pinto jej ubytoval v luxusním hotelu a doprovodil na setkání s producentem Achillem Piazzim. Zkoušky proběhly ve čtvrtek 29. prosince. Reg vzpomíná, že byl silně nervózní, ale režisér Vittorio Cottafavi a americký herec Burt Nelson jej uklidnili natolik, že s nalepenými vousy zvládl dvě mluvené scény. Promítání se konalo 30. prosince a večer dalo vedení Regovi zprávu: „Testy jste zvládl úspěšně. Budete hrát Herkulesa ve filmu Herkules dobývá Atlantidu.“ Natáčení v tak zvaném Cinema City nedaleko Říma začalo 23. ledna 1961. Park se tedy potkal nejen s Reevesem, ale do posilovny na Via Archimedes chodili trénovat i další američtí kulturisté – Edward Holovchik alias Ed Fury, Louis Degni alias Mark Forest, Gordon Mitchell a další. Podle Parka navštěvovali ateliéry nejrůznější zájemci a kupovali filmy, které ještě nebyly hotové. Než dokončili první film, už předkládali smlouvu na druhý, takže Park spolu s Marion nakonec zůstali v Itálii dva roky.
Filmografie Rega Parka
*Hercules and the Captive Women (Ercole alla conquiste di Atlantide, 1961), *Hercules vs. Vampires (Hercules at the Center of the Earth, Ercole at centro della terra, 1961), *Samson in King Solomon´s Mines (Maciste nelle miniere di re Salomone, 1962), *Hercules, Prisoner of Evil (Ursus, il terrore de Kirghisi, 1962), *Hercules the Avenger (La Sfida dei Giganti, 1962).
Na otázku, jestli jej režiséři nutili „zhubnout“, jako tomu bylo předtím u Reevese, Park řekl: „Režiséři ve skutečnosti chtěli, abych pokud možno ještě přibral a vypadal mohutnější! Pokud se týče tréninku, dal jsem si jako podmínku, aby ve studiu byla činka a další vybavení, takže jsem nemusel nikam jezdit.“ Park tvrdí, že si žádné názvy svých filmů nepamatuje, navíc kromě Herkula hrál i Samsona a Macista…a kdovíco: „Bylo to všechno na jedno brdo.“ Nevlastní rovněž kopie filmů na videu, má je však Jon-Jon. Pokud jeho syn a Regův vnuk Travis poprosí „Regu, budeme se dívat na tvoje Herkulovské filmy?“ jedině pak se na ně podívá! (pokračování)