Horváthův hrudník

l foto: ĽUDOVÍT MAJOR

  202 Showdown 2010 v Las Vegas, neunikl ani pozornosti zástupců naši partnerské redakce FLEX USA. Na jejich webových stránkách se objevila noticka rekapitulující Horváthovo letošní účinkování na soutěžích, plus krátké shrnutí jeho tréninku hrudníku.

Co o Jarovi napsali naši američtí kolegové?

Ve věku 39 let – po dvou letech mimo soutěžní podia – zaznamenal Jaroslav Horváth ze Slovenska svojí nejlepší profesionální sezónu v roce 2010, když obsadil dvě druhá místa (na Jacksonville Pro 202 za Dave Henrym a na Europa Supershow 202 za Seth Ferocem) a ve finále Olympia 202 Showdown skončil šestý. Známý svou líbivou symetrií disponuje Horváth vyváženým svalovým rozvojem prsních svalů ze všech úhlů.

HORVÁTH O HRUDNÍKU:

„Myslím, že na hrudník nejlépe zabírají cviky s činkami. Mé fitnesscentrum Horvi´s Gym je vybaveno všemi nejnovějšími stroji, já je však nepoužívám. Svůj hrudník jsem vybudoval pomocí velké činky a jednoruček. Mašiny zařazuji pouze v předsoutěžní přípravě – posledních 16 týdnů před plánovanými závody přidávám tři série po 10–12 opakování stlačování loktů na pec-decku a stahování protisměrných kladek.“

TRÉNINK HRUDNÍKU

 CVIK  SÉRIE  OPAKOVÁNÍ  Benčpres s jednoručkami  4  6-10  Tlak na šikmé lavici  4  8-10  Rozpažování  4  8-10  Kliky na bradlech  3  8-10

 

P. S.: Impozantní rozvoj prsních svalů Jaro Horvátha je patrný i na této momentce Ľudo Majora z Olympia Weekendu 2010 v Las Vegas. Fotografie je součástí posteru v čísle 11/2010 MUSCLE&FITNESS, na kterém se nacházejí ještě další tři snímky Jaroslava.

Listopadové vydání informuje slovem i obrazem rovněž o Horváthově účinkovaní na 202 Showdown 2010 a také o dalších akcích letošního Olympia Weekendu, zejména pak o soutěži Mr. Olympia, již je věnováno 23 časopiseckých stran!