Zážitky s Arnoldem (8)

arne.jpgZápisky Dicka Tylera z časopisu Muscle Builder 1969

Vystoupili jsme u Gold´s Gymu ve Venice, aby Arnold mohl pozdravit Zaba Koszewského. Zabo mu ukázal posilovnu a Peanutse Westa, který zrovna trénoval. Později jsme šli do restaurace. Arnold měl takový hlad, že málem snědl obrázek z talíře. Zeller se rozhodl jen pro salát, protože večeřel už předtím, a pak uždiboval z talířů všech kolem.

Zabo musel nazpět do posilovny, my jsme zamířili domů k Artovi pozdravit jeho ženu Josie. Pochází z Německa a mysleli jsme, že by si Arnold možná rád poklábosil svou rodnou řečí. Čas pokročil a jeli jsme navštívit Dona Peterse. Don laskavě nabídl Arnoldovi ubytování, než si najde vlastní. Po několika dnech u Dona se Arnold přestěhoval do bytu, ležícího asi blok od Vince´s Gym, takže asi tušíte, kde nyní trénuje. Masivní Rakouský dub bombarduje svoje svaly každé ráno u Vinceho a každý večer u Dona Peterse.

Zeptal jsem se Vinceho, jak to Arnoldovi jde. „Je to ohromný nedotčený rezervoár nevyužité tkáně.“ „Co tím myslíš?“ „Nikdy předtím necvičil biceps s oporou loktů, nikdy přesně netrénoval nohy ani ramena, teprve nedávno začal trénovat tvrdě břicho a brát suplementy. Jednou jsem mu ukázal nový cvik na ramena a při tom jste mohli vidět, jak mu úpon pažní kosti obrazně proráží kůži.“

Pak se na mne Vince vážně podíval. „Dicku, zaručuji ti, že během půl roku přibere 5 cm na pažích a 7,5 cm na ramenech. Za půl roku ode dneška.“ „Ale jak to všechno na sebe nacpe?“ Vince se otočil a odešel s vědoucím úsměvem pryč.

Na obr. Arnold trénuje s Donem Petersem plus dva další unikátní snímky.