Arnold u Rega Parka (2)

Arnold u Rega Parka (2)Arnold u Rega Parka (2)
      Reg vstává ráno o půl šesté, snídá a od 6-9 hodin trénuje. Potom má druhou snídani, mezi 10 a 13. hodinou pracuje v posilovně, obědvá, opět pracuje s klienty a od 16. hodin se věnuje rodině. Pokud jde o jídlo, Reg snídá kukuřičné lupínky, ovesné vločky s hrozinkami a mléko. Po tréninku má speciální hemenex a la Reg Park (šunka s pěti vejci a banán), ovocný džús, 1 litr koktejlu z mléka, proteinového prášku SUPERPROTEIN, vajec a medu. Obědvá většinou dva velké stejky, vejce a spoustu zeleniny, v 19. hodin večeří s rodinou to samé a jako zákusek má ananas. Reg se vyhýbá bílému cukru, alkoholu a nikotinu.
      Byl jsem velmi zděšený, když ráno o půl šesté Reg zaklepal na dveře mého pokoje: „Arnolde, vstávej!“ Na to jsem nebyl zvyklý, protože v Evropě žijeme jinak, nicméně v Jižní Africe je mimořádné horko a trénovat musíte brzy ráno. Později byste se nadměrně vyčerpávali. V 6 hodin jsme šli do tělocvičny, kde již cvičilo 50 lidí (otevírá se o páté). Posilovna byla ve velké místnosti na čtvrtém poschodí, vybavená nejmodernějším náčiním. Reg si svých klientů váží a dává jim trička, ručníky a toaletní potřeby zdarma. V pátém patře se nalézaly prostory pro trénink byznysmenů a žen, v šestém patře měl Park své kanceláře a sklady.
      Při tréninku jsem si všiml, že Reg postupuje obdobně jako já. Dává přednost základním cvikům jako benčpres a tlaky za hlavou. Používá nejtěžší možné váhy s krátkými pauzami a po každé sérii se napije pomerančového džusu. Během tří hodin jsme odcvičili 100 sérií. Z toho 30 sérií na záda, 25 na biceps/triceps a 20 sérií na lýtka. Reg používal tyto váhy: tricepsové stlačování kladky s 80 kg, francouzské tlaky se 113 kg činkou. Jeho žena bodybuilding miluje, je na svého muže pyšná a závidí jí ho milióny žen po celém světě.
      Kdykoliv jsem Rega viděl, vždy ohromně působil na lidi. S plnou vahou své přirozené autority ovládal publikum sonorním hlasem, na dotazy odpovídal jasně a přesvědčivě. Kde se nalézá síla jeho osobnosti? Regův život je ryzí kombinace těla a ducha. Se svojí vysokou inteligencí si brzy uvědomil sílu sebediscipliny, určující způsob života opravdových mužů. Dává svému životu směr i cíl a jde za ním bez jakéhokoliv odbočování. Stabilizující součástí jeho života je Regova povaha, mužná a vážná. Namáhavá cesta k několika titulům mistra světa a pozici úspěšného obchodníka přirozeně ovlivnila jeho vystupování, takže z něho doslova vyzařuje moc i sebevědomí. Není třeba říkat, že Reg je příjemný společník a oddaný rodinný typ, jako otec přísný, ale ne příliš. Obě děti se v něm vidí. Trénují každý den v bazénu tři hodiny, Jeunesse je mistryní Johannesburgu v kraulu a Jon-Jon šampiónem Jižní Afriky v motýlku. Reg řídí své království silnou a dynamickou rukou špičkového manažera. Není divu, že téměř každý obchodní dům nabízí široký sortiment jeho vybavení a sportovních doplňků.
      Mnoho díků Regu Parkovi, mému příteli a hostiteli. Bylo mi umožněno přesvědčit se, že sport nezná hranice.