Arnold Sports Festival (IFBB)

l foto: PER BERNAL

prejudgingu Greene připraveností na perfektně načasovaného Heatha, do finále nastoupil obhajující šampión o poznání tvrdší. Když k tomu připočteme jeho dominantní svalové objemy i tradičně strhující pódiovou prezentaci, dokázal Greene v pravý čas vychýlit misky vah na svou stranu a odnést si stylizovanou Arnoldovu podobiznu náležící vítězi. Mimochodem tento vývoj soutěže odráží i zápis z jednotlivých soutěžních kol, kde po semifinále Greene ještě zaostával za Heathem o tři body, ovšem ve finále již suverénně kraloval. Přídavkem k prvenství si odnesl také zvláštní cenu za nejlepší volnou sestavu.

Miláček publika, nabitý a mimořádně vaskulární Branch Warren skončil třetí, navíc už po čtvrté získal v Columbusu i ocenění pro nejsvalnatějšího závodníka.

Čtvrtý v pořadí Dexter Jackson se ve finále představil tvrdší než během prejudgingu, náskok svých nejvážnějších soupeřů však již nestačil srovnat…

Rovněž impozantně stavěný Toney Freeman byl ve finále ostřejší a zaslouženě obsadil pátou příčku.

Finálovou sestavu doplnil symetrický a svalově vyrovnaný Ronny Rockel, jenž svou fazónou i šestým místem potvrdil příslušnost k absolutní závodnické špičce.

VÝSLEDKY  

Obsáhlé fotogalerie najdete ZDE a ZDE.

Replay z finále Arnold Classic 2010 (stejně jako záznamy z prejudgingu i ostatních profesionálních soutěží IFBB na Arnold Sports Festivalu 2010) nabízí americký portál bodybuilding.com.

 


l foto: KEVIN HORTON

ZDE a ZDE

Videozáznamy nabízí již tradičně americký portál bodybuilding.com (po kliknutí na příslušný odkaz). 


l foto: IGOR KOPČEK

prejudgingu Arnold Amateur 2010 proměnila z českých a slovenských závodníků finálovou účast v cenný kov pouze bodyfitneska Natália Révajová-Lenártová. Slovenská mistryně světa z loňského roku se předvedla ve skvělé fazoně a ve své kategorii zvítězila!

Z dvojice českých finalistů obsadil Lukáš Osladil v bodybuildingu do 100 kg čtvrté místo, kulturistka Kateřina Kyptová skončila ve váhové kategorii nad 57 kg pátá.

Jak se ovšem umístili Marian Čambal (SR, do 90 kg), Jan Kubík (do 90 kg), Věra Mikulcová (nad 57 kg) a Jana Paulátová (všichni ČR, nejvyšší kategorie bikini), kteří do finále nepostoupili? To se zřejmě nedovíme, protože panel rozhodčích vyhlašoval v kategoriích bodybuildingu (muži i ženy) pouze prvních pět míst, kdežto ve fitness, bodyfitness a bikini prvních deset. Tedy veskrze umístění, na nichž zmiňovaní závodníci nefigurují…

VÝSLEDKY (Finess, bodyfitness, bikini) 

VÝSLEDKY (kulturistika muži, ženy)

Fotografie všech soutěžních kategorií Arnold Amateur 2010 jsou ZDE a ZDE