The Amazing Samson (závěr)

zass-automobil_copy.jpgPo odchodu ze scény se Samson uchytil jako krotitel zvířat. Z malých nebo velkých zvířat neměl sebemenší strach, což dokazuje následující příběh.

V Edinburghu se jednou stalo, že dva mladí lvi napadli svého cvičitele. Zass vběhl na scénu a rozzuřené krále džungle zklidnil. Měl totiž téměř hypnotické, nitro propichující oči, které se do vás doslova zabořily. Tímto pohledem zvířata znehybnil a dal tak najevo, že se jich nebojí. Ještě jako křepký stařík někdy lehával na zádech a zvedal nohama dva lvy střídavě nahoru a dolů!

Zass strávil několik roků v Essexu a nakonec se usadil v malém domku s pěti akry půdy v Hockley. Pro místní byl širokoplecí chlapík pouhým sousedem, protože netušili, že jde o Ohromujícího Samsona, dobrodruha, který dlouhý čas obohacoval siláckou scénu. Zemřel roku 1962 ve věku 75 let a v závěti přenechal kulatou sumičku 2300 liber paní Betty Tilsbury. Jednalo se o dámu, která spolu s manželem hlídala jeho domek, když krotil zvířata, a která seděla na piánu, přivázané lanem k jeho zubům.

Alexander Zass měl smysl pro humor a jednou prohlásil: „Když jsem na svých pozemcích stavěl boudy, ptali se mne, jestli používám kladivo. Jistě, měl jsem kladivo, ale když jsem spěchal, zatloukal jsem hřebíky pěstí!“