Super-síla: Dennis Rogers

rogers_02_copy.jpgObyčejní lidé, co kupují deník Blesk, obědvají sekanou v bufetu a u televize popíjejí tu správnou hořkost, to vidí jednoduše: Když je někdo veliký a má široká ramena, musí to být silák. V KRONICE se však během sedmi let její existence objevily desítky opačných příkladů – málem nadpřirození siláci s docela průměrnými postavami.

Takový Dennis Rogers z marylandského města Bethseda (nar. 11. září 1956) vážil na střední škole 36 kg, a to měřil 150 cm. Po tříletém tréninku a proteinové dietě přibral jen 4 kg, zato velice zesílil a v letech 1975-1988 vyhrál mistrovství USA v přetlačování rukou plus šedesát dalších cen. Poté, ovlivněn příklady Mighty Atoma, Johna Brookfielda a Slima the Hammermana (poslední dva si ještě představíme) začal pravidelně předvádět silácká čísla – ovšem JAKÁ čísla!

V roce 1993 Rogers zadržel na startu dva letouny US Air Force T-34, přičemž stroje vážící 2725 kg společně vyvinuly tah 570 koňských sil a na Dennisovu drobnou postavu působily silou 545 kg. V roce 1995 udržel podobným způsobem 12 sekund čtyři motocykly Harley Davidson, točící motory na plný plyn.

rogers-zlomen_kl_copy.jpgV roce 1998 ohnul kolem krku do tvaru „U“ půlpalcovou, 43,8 cm dlouhou železnou tyčku. Dennis dále oficiálně roztrhnul policejní želízka, ohnul osmipalcový francouzský klíč do tvaru „S“, dvěma prsty roztrhnul telefonní seznam a úderem pěsti zarazil hřebík do 5 cm tlusté fošny. Nezapomeňme ani na 8 opakování bicepsového zdvihu se 44,5 kg jednoručkou při tělesné váze 67 kg.

Rogersovo vystoupení v roce 2008 se skládalo z těchto triků: Roztržení dvou telefonních seznamů naráz– roztržení balíčku karet – vytvoření tvaru srdce z koňské podkovy – ohnutí velkého hřebu do tvaru „U“– smotání šroubováku do ruličky – zlomení půlpalcového kamenického vrtáku o délce 33 cm – ohnutí matkového klíče 11/16 mm – ohnutí tlustého páčidla do tvaru „U“ – smotání pánve na smažení.

Kdysi hubenému školákovi sedostává pozornosti po celém světě. Uskutečnil na 2000 vystoupení, byl hostem shows Oprah i Davida Lettermana, a jeho exhibice vidělo na 300 miliónů lidí ve 156 zemích!