Svět podle Levronea

| text: GREG MERRITT | foto: CHRIS LUND

Kevin Levrone skončil na Mr. Olympia čtyřikrát druhý. Byla to jeho tréninková filosofie, jež z něj učinila pravděpodobně nejlepšího kulturistu, který nikdy nezískal vítěznou sošku Sandowa.

1. Byla období, kdy trénoval pouze čtyři měsíce v roce.

2. Oba jeho rodiče zemřeli na rakovinu před jeho první soutěží.

3. V 90. letech minulého století vyhrál 19 profesionálních soutěží – tedy víc, než kdokoliv jiný.

4. Byl zakladatelem a hlavním zpěvákem rockové skupiny Fulblown.

5. Ze všech borců, kteří nikdy nezískali titul Mr. Olympia, drží rekord v počtu druhých míst: 4.

Nyní se zaměřme na posledně zmíněný ukazatel Levroneho výjimečnosti – a současně i frustrace. Než poprvé zvítězil na Mr. Olympia, skončil Jay Cutler rovněž čtyřikrát stříbrný, navíc drží i celkový rekord šesti druhých míst z této soutěže. Nicméně má na kontě rovněž čtyři Sandowovy sošky pro vítěze Mr. Olympia. Na rozdíl od Cutlera, který tři druhá místa získal v řadě za sebou (2003, 2004, 2005), žádné z těch Levroneho nebylo nabyto rok po roce. Kevinova stříbra spadají do časového úseku, vymezeného jeho nováčkovským rokem v IFBB Professional League (1992) na jedné straně a předposlední soutěžní sezónou (2002) o deset let později na straně druhé.

Následujících šest principů tvořilo základ tréninků muže, přezdívaného Maryland Muscle Machine, zatímco se víc než jedno desetiletí držel v těsné blízkosti absolutního kulturistického vrcholu.

1. NIŽŠÍ POČTY OPAKOVÁNÍ

ZDE.

Dalších pět tréninkových principů, jež pomohly vybudovat Levroneovu impozantní muskulaturu, najdete v prosincovém (12/2015) čísle měsíčníku MUSCLE&FITNESS.

cz   *Nové číslo MUSCLE&FITNESS do ČR objednávejte ZDE
*Předplatné MUSCLE&FITNESS do ČR se zlevou objednávejte ZDE

sk   *Nové číslo MUSCLE&FITNESS do SR objednávajte TU
*Predplatné MUSCLE&FITNESS do SR so zľavou objednávajte TU