Tímea Trajteľová: aktuální forma 7 týdnů před závody na Slovensku + TRÉNINK

Tímea Trajteľová

Začátek jarní sezony 2020 se blíží jak ve světě, tak i na Slovensku. Takovým opravdovým startem mezi profesionály je blížící se soutěž Arnold Classic. Na Slovensku začíná sezóna v dubnu, apríl, 4.4. mistrovstvím Slovenska v dorostu. O den později se na východě ve Vranově nad Topľou uskuteční závod 2020 AMIX Patriot Cup. Právě zde absolvuje svůj očekávaný návrat na pódia po téměř dvouleté soutěžní pauze úspěšná slovenská sportovkyně Tímea Trajteľová. Tímea patří díky svým úspěchům na domácí i mezinárodní scéně mezi ty nejlepší a nejúspěšnější závodnice bikini fitness nejen na Slovensku, ale celkově i v tom světě amaterského fitness. Její návrat nás tedy skutečně zajímá.

Jak vypadá příprava?

Tímea Trajteľová

Fanoušci Tímei se mohu radovat, protože díky pravidelným videím na YouTube mohou sledovat přípravu této fitnessky mnohem více do hloubky, než kdy předtím. V tom posledním videu Tímea poodhaluje zákulisí přípravy, tedy předsoutěžní diety. Jak na tom je aktuálně? Váží 58,6kg a denně jí cca 120g bílkovin, 150g sacharidů a 40 až 50 g tuků. Silový trénink zařazuje šestkrát týdně s rozdělením:
Pondělí – nohy s zaměřením na přední část, kvadricepsy
Úterý – ramena
Středa – nohy s zaměřením na zadní část, hamstringy
Čtvrtek – záda
Pátek – zadek
Sobota – kruhový trénink celého těla
Neděle – oddych, volno

Kardio aktuálně zařazuje čtyřikrát týdně po dobu 30 minut. O jaké kardio jde? Střídá je, může jít o stepper, rotoped i orbitrek.

Video:

Tímea samozřejmě tyto věci spojené s tréningem i výživou rozebere trochu více v následujícím videu, které si u nás můžete pustit přímo na webu. No mou absolutně nejoblíbenější částí videa je interakce Tímei s manželem Petrem. Video navíc představuje skvělý kontrast ke kulturistům, kteří do sebe například v předtréningových drincích vysypou celou lékárnu opravdových zbytečností. Tímea ve videu promuje svého sponzora značku Olimp opravdu nenásilnou cestou, při které člověk nemusí kroutit hlavou, no dokonce si spíše zlepší náladu. Roztomilé však bylo jak na manžela svedla to, že jí snědl všechny proteinové tyčinky asi za 5 večerů.